Terhesség

Különös terhességi trendek

A szüléshez és a terhességhez kötődően az utóbbi évtizedben egészen újszerű kezdeményezések, rituálék alakultak ki. Vannak köztük veszélyes módszerek, és jópofák is. Sorra vesszük az új trendeket a hegtetoválástól a pocaklenyomatig.
2018. Július 19.
A lótusz-szülésnek is sok híve van

Lótusz-szülés

A gyakorlat szerint a szülést követően rövid időn belül elvágják a köldökzsinórt, s mivel a méhlepény funkcióját veszti, így veszélyes hulladékként megszabadulnak tőle a kórházban. Ezzel szemben a lótusz-szülés során nem vágják el a köldökzsinórt, a méhlepény addig marad a kicsi mellett, amíg az magától le nem válik.

A rendbontó megoldás hívei arra hivatkoznak, hogy ez a módszer segíthet az átmenetben a gyermeknek az egyik életből a másik életbe.

A szakemberek több ízben felhívták az anyák figyelmét a fertőzésveszélyre. – Tudomásul kell venni, hogy ez egy halott szövet, elpusztult szerv, ami táptalaj a veszélyes baktériumoknak, és az ebből fakadó fertőzéseknek – figyelmeztet a Livescience weboldalon megjelent cikkbendr. Saima Aftab, a Nicklaus Children’s Hospital orvosigazgatója.

Hegtetoválás

A shanghai-i Shi Hailei olyan tetoválásokat készített, amelyek elfedik a fennmaradó terhességi csíkokat, a császár hegét. Ezáltal szerette volna növelni azoknak a nőknek az önbizalmát, akik nehezen tudják elfogadni a testükön bekövetkezett változásokat.

A Facebookon és a Pinteresten most már szép számmal találhatunk példákat arra, hogy egy szép virágmotívummal, vagy szivárvány színű színezéssel hogy lehet a hegmaradványokat, csíkokat szemrevaló alkotássá transzformálni.  

Férfiak terhességi tünetekkel és szülési fájdalmakkal

A nemek közötti határvonalak eltolódásával párhuzamosan felbukkantak az elmúlt évtizedben olyan kezdeményezések, amelyeknek a célja, hogy a férfiak is belekóstolhassanak a 9 hónap nehézségeibe, a szüléssel járó fájdalmakba, s ezáltal növeljék az empátia szintjüket. A Buzzfeed 2015-ben a “Try guys” csapatát alávetette egy izgalmas tesztnek: hasra és hátra helyezett elektródákkal szimuláltak szülési fájdalmakat a férfiaknál. A kísérlet a várt eredményt hozta: óriási sikoltozások és kiabálások kísérték az erősödő fájásokat.A terhességgel járó nehézségekkel (legalábbis néhánnyal) szembesülhetnek a leendő apák egy szimuláló ruha által, ami Japánban készült el első ízben 2011-ben. A terhes pocakot, és duzzadt melleket utánzó  Mummy Tummy ruhát felvéve az apa szembesülhet a megnövekedett has és mellek okozta mozgási nehézségekkel, a baba rúgásával.   Érdekességképpen: létezik egyébként egy couvade-szindróma nevű jelenség, amely orvosi berkekben nem számít teljes mértékben elismertnek, mégis sokan számolnak be róla. A couvade-szindrómában szenvedő leendő apánál terhességi tünetekhez hasonló problémák jelentkeznek azon idő alatt, mikor párja is terhes. Észlelhet magán többek között hányingert, sóvárgást, súlygyarapodást, lábikragörcsöt, kialvatlanságot, hangulatingadozást is.

Haslenyomat

Ha szeretnénk örök emléket a terhes pocakunkról, akkor már készíthetünk haslenyomatot. Van, aki a kapott formába később belehelyezi a babát, vagy gyerekfotózáshoz használja fel kellékként. Rendszerint a terhesség 7-8. hónapjában készítik. Teljesen veszélytelen eljárásról van szó. 

Méhlepény a konyhában

Talán már hallottál a méhlepény evésről. Az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő szokás azon a hiedelmen alapul, hogy a méhlepény elfogyasztása segít megelőzni a szülés utáni depressziót, tele van vitaminnal, vassal és jót tesz a tejtermelésnek. A kutatások nem ezt bizonyítják – semmilyen hatást nem tudtak igazolni a kísérletek. Vannak cégek, akik a trendet kihasználva kapszulagyártásba fogtak. Jegyzett eset is bizonyítja a trend veszélyességét. Volt olyan baba, akik úgy kapott streptococcus fertőzést, hogy az édesanyja elfogyasztotta a kórokozót tartalmazó méhlepény kapszulát.     

Szülési ajándék

Amerikában vált divatossá a “push present”, amit az apa ad a kismamának, rendszerint a szülés után. A választott helyszín általában a szülőszoba, s a legtöbb “kispapa” ékszerrel vagy ruhával fejezi ki háláját, elismerését szerelmének – írja a Huffington Post.Itthon még nem terjedt el a különleges ajándékozási szertartás. A “tejfakasztó buli” a legelső szülés utáni rituálé, és egyelőre töretlen népszerűségnek örvend.

Fiú vagy lány?

A Facebookon bizonyára már te is belefutottál képekbe, videókba, amelyeken a boldog pár valamilyen vicces, találékony módon hozza a nyilvánosság tudtára, milyen nemű lesz a család új tagja. Találkozni olyan videóval, ahol a lufiba tett konfetti színe leplezi le a gyerek nemét, de akad olyan megoldás is, ahol pinátába rózsaszín vagy kék bevonatút cukrokat tesznek, annak megfelelően, hogy kisfiú vagy kislány érkezik.A kihívás ebben a trendben az, hogy milyen izgalmas, meglepő megvalósításban tudod/tudjátok tálalni a kicsi nemét.

Különös terhességi trendek

Akár tortába is rejthető a magzat nemét eláruló jel

Füvező kismamák

Ahogy arról már mi is beszámoltunk, terjed a marihuána fogyasztás a kismamák körében. Az utóbbi években rohamosan nő azoknak az első trimeszteres kismamáknak a száma, akik a reggeli rosszullétek ellen marihuánás cigivel veszik fel a harcot. Az Egyesült Államokban, Kaliforniában készült ezzel kapcsolatban felmérés, e szerint a 18 alatti és a 18-24 év közötti korosztályban a legjellemzőbb a veszélyes módszer használata. A szakemberek figyelmeztetik a kismamákat: a füves cigi károsan hathat a magzat növekedésére és agyi fejlődésére.Kapcsolódó cikkek: