Terhesség

Mentálisan nehéz helyzetben lévő anyáknak hozott létre forródrótot az ápolónő

Az ápolónő felismerte, hogy az anyák mentális egészsége is kiemelten fontos és cselekedett. Létrehozott egy állandóan hívható segélyvonalat.
2022. Szeptember 02.
depressziós kismama
lelki segely szülés
Forródrótot hozott létre Christen Raines ápolónő, hogy az anyák mentális egészségét támogassa – írja a people.com. “A mentális egészségünk minden tevékenységünkre hatással van, és meghatározza, hogy milyen jól csinálunk valamit” – mondja Raines a PEOPLE-nek. “Szerintem a COVID egyik ajándéka az, hogy felfedte a jó mentális higiénia szükségességét és mindannyiunk azon képességét, hogy megértsük, mit jelent számunkra az öngondoskodás, és hogyan tarthatjuk összhangban az elme-test kapcsolatot.”
 
Ez különösen fontos a szülés utáni nők számára, mondja Raines, aki több mint négy évtizede dolgozik ápolónőként, de különösen a nők egészsége és a születés utáni időszak vonzotta a saját életében megtapasztalt élmények után. “A magas kockázatú vajúdás és szülések miatti mindig is kiemelten foglalkoztam a reproduktív szakaszban lévő nőkkel” – emlékszik vissza. “Ápolónőként sok várandós nővel és frissen szült kismamával dolgoztam. “
 
Számtalan depressziós és szorongásos beteg kezelése arra késztette, hogy visszatérjen az iskolába, hogy posztgraduális pszichiátriai-mentális egészségügyi ápolóként szerezzen diplomát. “Pácienseim szomatikus problémákkal, például fejfájással, hasfájással jöttek, és azt tapasztaltam, hogy igazán szükségük volt valakire, aki meghallgatja őket, és megerősíti az érzéseiket” – magyarázza, ami miatt végül megalkotta a “Perinatális pszichiátria” kifejezést.
 
 
Raines 2011-ben segített megnyitni az első fekvőbeteg perinatális-mentális egészségügyi osztályt az Egyesült Államokban, miután elégedetlen volt a pszichiátriai osztályon részesült nők kezelésével – akkor ez volt az egyetlen lehetőség a számukra. “Ezeknek a nőknek nyugodt környezetre volt szükségük, hogy feldolgozzák érzéseiket és azt, ami velük történik” – magyarázza. “A speciális programokon keresztül megérthetik a betegségüket, az ápolók pedig segítenek nekik alkalmazkodni az anyasághoz és a babájukhoz való kötődéshez.”
 
Az egységet az európai anya-csecsemő osztályok mintájára alakították ki. Emellett hozta létre az állandóan hívható segélyvonalat is.

Forrás: Gyerekszoba.hu