
(Kép forrása: Getty Images)
A terhesség második trimeszterére sokan tapasztalják, hogy megszűnik az első három hónapból ismert ólmos fáradtság, a mellek kevésbé lehetnek érzékenyek, és a rosszullétek is csillapodni szoktak többeknél erre az időszakra. Természetesen ahogy nincs két egyforma várandósság, ezért a leggyakoribb tünetek közül sem tapasztalja mindenki mindegyiket, vagy egyformán erősen.
Sokak számára a várandósság második három hónapja a legkényelmesebb, de amellett, hogy ilyenkor már egyre jobban látszódik a pocak, jelentkezhet néhány egyéb terhességi tünet is. Az alábbi galériában összegyűjtöttük a leggyakoribbakat!
Terhességi tünetek a második trimeszterben

7 fotó megtekintése
Galéria

Terhesség tünetei a második trimeszterben – Ezek a leggyakoribbak

1/10
Orrdugulás
Egy különösebb tünet, amit tapasztalhatsz ebben az időszakban, az orrdugulás. Ennek az oka az, hogy a szervezetben fokozott a véráramlás, az orrnyálkahártya területén is. (Egyesek orrvérzést is tapasztalnak.) Az eldugult orr akár horkolással is járhat. Segíthet a párásítás, a fokozott folyadékfogyasztás és a tengervizes orrspray is.
(Kép forrása: Getty Images)
Fotó megosztása:

2/10
Derékfájás
Ahogy növekszik a pocak és a méh, és a hormonális változások miatt derékfájásod is lehet. Viselj kényelmes cipőt, ami jól tartja a lábadat. Ha egy ideig állnod kell, tedd fel az egyik lábadat egy székre, ez enyhítheti a hát terhelését.
(Kép forrása: Getty Images)
Fotó megosztása:

3/10
Érzékeny fogíny
A megnövekedett vérkeringés miatt a fogíny is duzzadtabb és érzékenyebb lehet, és egy kis vérzés is előfordulhat. Azonban ha az íny élénkpiros és könnyen vérzik, az fogínygyulladás jele is lehet, ezért ilyen esetben érdemes felkeresni a fogorvost.
(Kép forrása: Getty Images)
Fotó megosztása:

5/10
Lábgörcs
A második trimeszterben jelentkezhet lábgörcs is, gyakran éjszaka, aminek hátterében állhatnak a hormonok, a súlygyarapodás és akár kalcium- vagy magnéziumhiány is lehet mögötte. Ezért is fontos a kiegyensúlyozott táplálkozás és a vitaminok, nyomelemek bevitele. A megelőzéshez érdemes kicsit nyújtani a vádlik izmait lefekvés előtt, fizikailag aktívnak maradni és megfelelő mennyiségű folyadékot fogyasztani.
(Kép forrása: Getty Images)
Fotó megosztása:

6/10
A bőr változásai
A hormonális változások miatt több festékanyag, melanin képződhet a bőrben, ami miatt barnás foltok jelenhetnek meg az arcon — ez a melasma —, a hason pedig egy sötét, függőleges vonal, a linea nigra alakulhat ki. Ezek a szülés után el fognak múlni, de a napfény erősítheti őket, ezért használj mindig fényvédőt. A melleken, hason, fenéken és combokon striák alakulhatnak ki, melyek vörösesbarna, fekete, ezüst vagy lilás vonalak. Később elhalványulhatnak.
(Kép forrása: Getty Images)
Fotó megosztása:

7/10
Szédülés
Ez akkor jelentkezhet, amikor a vérerek kitágulnak és ellazulnak – ami által fokozódik a véráramlás a babához, de lelassul a vérnyomás. Ilyen esetben próbálj meg többször kisebb adagokat enni, sok folyadékot fogyasztani, ne állj sokáig, és ha felállsz vagy testhelyzetet változtatsz, ezt próbáld lassan tenni.
(Kép forrása: Getty Images)
Fotó megosztása:

9/10
Hüvelyi folyás
Sűrűbb, áttetsző vagy fehér folyást tapasztalhatsz a második trimeszterben. Ha a váladéknak erős szaga vagy furcsa színe van, illetve ha fájdalmat, érzékenységet vagy viszketést is tapasztalsz, fordulj orvoshoz, mert ez fertőzésre is utalhat.
(Kép forrása: Getty Images)
Fotó megosztása:
Kapcsolódó cikkek







Fotó megosztása:
Kapcsolódó cikk

második trimeszter
10 tápláló étel a második trimeszterre
(Források: mayoclinic.org, whattoexpect.com)