Család

Ilyen előnyei is vannak a közös társasozásnak

Amellett, hogy szórakoztató közös program, a családi társasjátékozásnak több előnyei is van – köztük a következők is.
2024. Augusztus 05.
(Kép forrása: Getty Images)

(Kép forrása: Getty Images)

Jó hatással vannak a motoros készségekre

Dobás a dobókockákkal, lépegetés a játéktáblán a bábukkal, a kártyák összekeverése – ezek mind fejlesztik a gyerekek szem-kéz koordinációját és a finommotorikát. Ezeknek pedig hasznát vehetik az írásban, rajzolásban és más művészeti tevékenységekben, a hangszertanulásban, a sportban és más területeken is.

A következő készségekben is hasznos

A társasjátékozás különböző készségeket is fejleszt, mint például többek között a matematikai készségek, a szókincs, a kvízes játékokkal pedig különböző témakörükben szerezhettek ismereteket.

Fejleszti a problémamegoldást

A különböző tervezős, stratégiai társasjátékok jó gyakorlatot adnak a problémamegoldó képességeknek. A gyerekek ezeket nem csak a saját játékukon keresztül tanulják, hanem a te játékoddal is láthatnak erre példákat, technikákat, amiket utánozhatnak. Emellett a stratégiai gondolkodásra és a kommunikációs készségekre is jó hatással lehetnek.

Csapatmunka

A társasjáték jó módja annak is, hogy a különböző korú gyerekek, a gyerekek és a felnőttek közösen, csapatban dolgozzanak. Érdemes kipróbálni kooperatív játékokat, amikben együtt kell dolgozni a közös célért, ha pedig többen, nagyobb társaságban, például az unokatesókkal játszotok, a különböző korú gyerekekből formáljatok csapatokat.

A kártyajátékok előnye

A táblás társasjátékok mellett érdemes kártyajátékokat is kipróbálni, amik nagyon jó hatással lehetnek a kommunikációs készségekre és a problémamegoldásra. Emellett pedig a memóriánkra is nagy szükségünk van ezekben a játékokban.

A mozgásos játékokról se feledkezzünk meg

A mozgásos és kitalálós-mutatós-eljátszós játékok fizikai aktivitásnak sem utolsók, és a gyerekek nagymotoros készségeire és finommotorikájára is jó hatással lehetnek.

(via info.scholarschoice.ca, via scholastic.com, via pathways.org)