Először készült kutatás arról, hogyan befolyásolja mindkét szülő hangulata a terhesség alatt a gyerek fejlődését. A Cambridge-i, Birminghami, New York-i és Leideni Egyetemek kutatócsoportja nemcsak az anyai stresszt, vagy csak az apait vizsgálta, hanem a kettőt együtt – adta hírül a 24.hu.
A kutatásban 438 első gyereküket váró anyát és apát kérdeztek a kutatók arról, hogy hogyan érzik magukat mentálisan és lelkileg, majd újra miután megszülettek a gyerekek, újra felkeresték a családokat a gyerekek 4, 14 és 24 hónaposak voltak. Kiderült, hogy erős kapocs van az anya mentális állapota és a gyerek fejlődése között, azoknak az anyáknak, akik több stresszt, vagy depressziót éltek át terhességük alatt, nagyobb eséllyel lett a gyermekük viselkedési problémával küzdő.
Érzelmi problémái lettek azoknak a gyerekeknek, akiknek a szülei a terhesség alatt párkapcsolati bajokkal küzdöttek. Ezek a gyerekek sokkal ragaszkodóbbak, sírósabbak voltak mint azok, akiknek a szülei problémák nélkül éltek a terhesség alatt.
A kutatók megerősítették, hogy genetikai tulajdonságok is befolyásolják az eredményeket, de egyértelmű, hogy ha a szülőknek mentális problémáik vannak a terhesség alatt, akkor az később kihat a gyerek viselkedési gondjaira is.
Kapcsolódó cikkeink:
- Így hat a magzatra a stressz a pocakodban
- A 10 legjobb stresszűző terhesség alatt
- A terhesség alatti stressz növeli az asztma kialakulásának esélyét
Forrás: 24.hu