A február 8-i Semmelweis Egészség Napon a Pető András Kar (PAK) konduktorainak segítségével fontos témákról tájékozódhatnak az érdeklődők.
Az idegrendszer fejlődésével a babák egyre magasabb szintű, bonyolultabb mozgásokra képesek, melyek a csecsemőkor egy-egy meghatározott idejében kell, hogy bekövetkezzenek, nem maradhatnak ki és nem cserélődhetnek fel. A megkésett mozgásfejlődés iskolai nehézséghez és figyelemzavarhoz vezethet a későbbi életszakaszokban, ugyanakkor minden gyermek mozgásfejlődési üteme más, például nem minden egyéves baba jár és nem is kell, hogy mindenki azonos időben pont ugyanazt a mozgásformát sajátítsa el. De mégis mikor gyanakodjunk, hogy eltérés van gyermekünknél és szakemberhez kéne fordulnunk? Ezeket a kérdéseket járják körbe szakértők a Semmelweis Egészség Napon.
A Pető András Kar készségfejlesztő játszóházzal, képzőművészeti foglalkozásokkal, és érzékenyítő akadálypályával is készül a családok számára. Az SNI gyermekeket nevelő családoknak pedig a mindennapokat megkönnyítő fejlesztő eszközök bemutatásával készülnek.
Időpont: 2020. február 8. (szombat) 8:00 – 17:00
Helyszínek: Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika (1122 Budapest, Városmajor u. 68.), Pető András Kar (1125 Budapest, Kútvölgyi út 6.)
Kapcsolódó cikkeink:
- Lusta csecsemő nincs! Vedd észre a jeleket!
- A baba megfelelő mozgásfejlődése másfél éves korig
- Kinek segít a Dévény-torna?
Forrás: Semmelweis Egyetem