ProbiotikumokErősíti az immunrendszert, antibiotikumszerű anyagokat termel, csökkenti a betegség utáni bágyadtságot a probiotikum, ezért érdemes ezzel is segíteni a szervezetnek, hogy minél gyorsabban kilábaljon egy betegségből.
Mivel az immunrendszerünk körülbelül 70 százaléka a bélrendszerünkben dolgozik, ezért nagyon jól jön a szervezetnek a segítség, ha meg kell küzdenie egy betolakodóval. A probiotikumok kommunikálnak a nyiroksejtekkel, segítik azok érését, illetve K-vitamint, B-vitamint termelnek.
Az antibiotikumok a bélben való felszívódásig pusztítanak helyben, a belekben. Probiotikumot a felszívódás után érdemes bevenni, ez azt jelenti, hogy 2-3 órával az antibiotikum után. Ha előbb vesszük be, akkor az antibiotikum a frissen bevett probiotikumokat is megsemmisíti. A probiotikumszedést az antibiotikumkúra után még egy hétig érdemes folytatni!
Míg a probiotikumot tartalmazó joghurtok funkcionális élelmiszereknek számítanak és inkább az egészséges életvitelben, egészséges táplálkozásban segítenek, addig egyes táplálék kiegészítők már nagyobb csíraszámban tartalmaznak probiotikumtörzseket.
Ha azonban valaki egy betegségből való kilábaláshoz kéri probiotikum segítségét, akkor a gyógyszerként törzskönyvezettek közül érdemes választani (ezek is vény nélkül kaphatóak.) Ezeknél nagyon magas a csíraszám és céljuk, hogy az antibiotikumok miatt megsérült bélflórát helyreállítsák.
Az antibiotikumok segítenek a szervezetnek abban, hogy a betegséget okozó baktériumokat elpusztítsa – ám ez azzal jár együtt, hogy hasznos baktériumok is elpusztulnak bennünk. Ezek visszatelepítésében segítenek a probiotikumok, illetve egyszerűen elfoglalják az emésztőrendszerben a káros baktériumok elől a helyet, így azok kevésbé tudnak ott megtelepedni.
Forrás: HáziPatika.com