Gyerek

Öt játék az útra, ha autóval indultok nyaralni

Autóval indultok nyaralni? Akár rövidebb távról legyen szó, akár hosszabbról, jó, ha van néhány játékötlet is a tarsolyban, ha más már nem köti le a gyerekeket.
2023. Június 20.
tetsvérek autóban
(Fotó: Getty Images)

Öt játékötletet hoztunk az autóútra, amik közül néhányat akár az ovisoddal is játszhattok.

Ki vagyok én?

Ez valójában egy barkochba játék, azonban a feladvány valamilyen létező személy vagy kitalált karakter lehet. Nagyobb gyerekekkel játszhatjátok úgy is, hogy mindenkinek csak limitált számú kérdése lehet, és rákérdeznie is csak kétszer-háromszor lehet. A kérdések eldöntendőek legyenek, amikre igennel vagy nemmel lehet válaszolni.

Ne mondd ki!

Ez a játék az egész utazás alatt játszható, a kicsit nagyobb korosztály valószínűleg jobban fogja élvezni. Az utazás elején találjatok ki néhány szót – ne túl sokat, maximum hatot –, amit tilos kimondani. A legjobb az, ha minden családtag kitalálhat ”tiltott szavakat”. Érdemes olyanokat választanotok, amit egyébként rendszeresen kimondanátok az utazás alatt, mint például: tó, fagyi, hálózsák, nyaraló, és hasonlók, az adott úti célnak megfelelően. Aki kimondja valamelyiket, az kap egy pontot, a cél pedig az, hogy minél kevesebb pontot gyűjtsetek.

Bepakoltam a bőröndbe…

Ez egy memóriajáték, amit a fiatalabb gyerekekkel is tudtok játszani. Minden körben ki kell találnotok egy képzeletbeli nyaralási úti célt, majd ennek megfelelően ”csomagolni”. A játék során az első játékos azt mondja, hogy „Bepakoltam a bőröndbe…”, majd egy olyan tárgyat/dolgot mond, ami hasznos, szükséges lehet az adott vakáción. A következő játékos is elmondja, hogy „Bepakoltam a bőröndbe…”, majd megismétli, ami már a csomagban van, és ő maga is hozzátesz egy újabb holmit. Ezt minden játékos így folytatja: megismétli helyes sorrendben a már a bőröndben lévő dolgokat, majd hozzátesz egyet.

Végtelen szólánc

A végtelen szólánc a klasszikus szóláncos játék egy kisebb csavarral: a következő szónak nem elég az előző utolsó betűjével kezdődnie, hanem mindig egy betűvel hosszabbnak is kell lennie. Vajon mennyire hosszú szavakat tudtok kitalálni? A játékot nehezíthetitek, ha kategóriák szerint játszotok, vagy ha memóriajátékkal kombinálva meg is kell ismételni az előző szavakat.

Két igazság, egy hazugság

Nagyobbakkal, kamaszokkal érdemes kipróbálni ezt a játékot, amiben mindenkinek kell mondania három állítást: ezekből kettőnek igaznak kell lennie, a harmadiknak pedig hamisnak. A többieknek ki kell találnia, hogy vajon melyik állítás az, ami nem igaz. Garantáltan jól fogtok szórakozni, ha például kimondottan a korábbi nyaralások témájában kell tenni az állításokat.