„Ez a kampány egyfajta valóságcsekk volt. százhúsz sátorban lehetett szavazni nyolc napig, és rengeteg online szavazat érkezett, ez pedig azt a visszajelzést adta, hogy ezt folytatnunk kell” – hangzott el az Egységes Diákfront és az aHang közös sajtótájékoztatóján, melyen ismertették Magyarország első alternatív oktatási népszavazásának eredményét.
Mint elhangzott: mintegy 115 ezer ember szavazott az úgynevezett 7IGEN-es voksoláson, és mind a hét kérdésre 99,8 százalék feletti igenlő válasz érkezett.
A szervezők bejelentették, hogy november 15-én országos akciónapot tartanak, céljuk, hogy minél több tankerülethez, minél több nagyvárosban eljuttassák a népszavazás eredményét, a kampányt pedig folytatják az oktatás reformjáért.
Az oktatási voksolás kérdései
- Egyetért-e Ön azzal, hogy a magyar kormány alakítson ki olyan kereteket, amely minden gyermek számára biztosítja a modern, esélyteremtő oktatást?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy széles körű egyeztetés után alkossanak az oktatásban dolgozók és a gyermekek érdekeit szolgáló szabályozást a státusztörvény helyett?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy a magyar kormány állítson fel az oktatás teljes egészéért illetékes, felelős és önálló oktatási minisztériumot?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy a magyar kormány adjon azonnali minimum 50%-os béremelést a pedagógusoknak?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy állítsák vissza a pedagógusok valódi sztrájkjogát?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy az óvoda és az iskola közösségének legyen valós beleszólása az igazgató kiválasztásába?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy Pintér Sándor belügyminiszter nem alkalmas a köznevelésért felelős miniszteri tisztségre?