– Maradj a gyerkőc közvetlen közelében! A bokáig érő víz is veszélyes lehet a kicsiknek.
– A felfújható vízi alkalmatosságok közül a karúszó vagy az úgynevezett lebegő dressz a legbiztonságosabb, persze a felügyeleted mellett.
– Fokozottan figyelj és készülj fel az apróbb balesetekre. A totyogók és a nagyobbak lelkesen rohangálnak és a víz közelében nagyobb a csúszásveszély. Legyen nálad jó minőségű, hőálló sebfertőtlenítő!
– A kicsik könnyen lehűlnek, ezért inkább többször, rövidebb ideig fürödjetek. Közben hagyd felmelegedni, vedd le róla a vizes ruhát, és bugyoláld be köntösbe.
– Az egész napos pancsolás, homokozás, szél kiszárítja a bőrt. Este kend be testápolóval.
– A víz mellett fokozottan érvényesül a napsugarak hatása. Fényvédő krémmel is csak nagyon rövid ideig maradhat a kicsi a napon. Hatásosabb az UV-sugárzástól védő ruházat, tíz és három óra között pedig maradjatok árnyékban.
– Mindig tegyél a fejére világos, szellős fejfedőt. Legjobb a napellenzős, fülét, tarkóját is védő légióssapka.
– Mivel a szemük különösen érzékeny, megfelelő UV-szűrős napszemüvegre van szükségük. Az olcsó, UV-szűrővel nem rendelkező sötétített műanyag játékszemüvegek inkább ártanak.
– Ügyelj a folyadékpótlásra! Rendszeresen kínálj citromos vizet, édesítetlen gyümölcsteát, mert játék közben elfeledkezhet az ivásról.
– Zsúfolt helyen csatolj a kicsi csuklójára vagy csíptess a ruhájára vízhatlan névtáblát arra az esetre, ha elkeveredne mellőled.
– Tartsd hűtőtáskában a magaddal vitt élelmiszert, innivalót, mert a melegben hamar szaporodnak a kórokozók.
Kapcsolódó cikkek:
– Trükkök, hogy könnyebb legyen bekenni az izgő-mozgó gyereket naptejjel
– Így kerülheted el, hogy túlhevüljön a baba
– Túlélési kézikönyv strandolóknak
Forrás: Kismama magazin