
nevelőszülő


Az első anyák napja – kórházban
Az SOS Gyermekfalvak fél éven át követte, mi lett azokkal a csecsemőkkel, akik kórházban maradtak megszületésük után.
„Másfél órára teljesen elfelejtettem, hogy árva vagyok és szegény!” – Sanyi bebizonyította, hogy a sport óriási ugródeszka egy nehéz sorsú gyereknek
Józsa Sándornak ma már saját sportegyesülete van, ahol kamaszokat és felnőtteket tanít a thai bokszra. Tanítványai között válogatott kerettag is van, ő maga is K1 magyar bajnok és világkupagyőztes. Ám az idáig vezető út közel sem volt könnyű. Sanyi hatévesen került nevelőszülőkhöz Angyalföldön, ahol akkoriban a legtöbb hozzá hasonló gyerek már drogozott vagy árulta a kábítószert. Ő hogyan tudott erre nemet mondani? Milyen küzdelmes út vezetett a bajnoki címig, a profi sportig, az Oroszlánszív KSE-ig? Hogyan változtatta meg őt a sport és hogyan teszi a muay thai ugyanezt a tanítványaival? Az nlc stábjának mesélt nem mindennapi életútjáról a ma már edzőként dolgozó profi sportoló.
Gerillaakcióval lepte meg a fővárost az SOS Gyermekfalvak
Rácsos babaágy a Blaha Lujza téren, babák hordozókendőben köztéri szobrokon - az SOS Gyermekfalvak utcai gerillaakcióval hívta fel a figyelmet a kórházban hagyott több száz csecsemő ügyére.
„Egy idő után megtanulnak nem sírni”
Ezt egy nevelőszülő meséli az SOS Gyermekfalvak filmjében olyan kisbabákról, akik hónapokat töltöttek kórházban makkegészségesen azért, mert születésük után nem vitték haza őket a szüleik. Ma van az állami gondoskodásban élő gyerekek napja.
Több száz csecsemő vár kórházban nevelőszülőre
Országosan 280-300 elhagyott újszülött van kórházban, mert nincs elég nevelőszülő, a gyermekvédelem nem tud gondoskodni róluk – írja a Népszava.
Duplájára emelik a nevelőszülőknek járó kompenzációt
A döntés január elsejétől, visszamenőlegesen érvényes.
A nevelőszülőktől lopta vissza a gyerekét egy anya
Nem hirtelen ötlettől vezérelve cselekedett, hanem mindent előre eltervezett: külföldre akart szökni a kicsivel.
„Az egyik legszebb karácsonyi ajándék volt, hogy újabb három életről gondoskodhatok…” – Varga Károlyné Marika nevelőszülő
„Ha van még hely a szívedben néhány gyermek számára.” - Ez az egyik kulcsmondat, amivel az SOS Gyermekfalvak nevelőszülőket keres.
Kétezer nevelőszülő hiányzik a rendszerből – most lehet jelentkezni!
23 ezer gyerek él állami gondoskodásban - sajnos sokan még mindig intézményekben.
”Minden gyereknek jár, hogy valakinek ő legyen a legfontosabb” – Munkájáról beszélt a tapasztalt nevelőszülő
Jakabné Bódi Ágnes nyolcgyerekes családban nőtt fel. Mindig nagy családra vágyott maga is, de végül egyetlen gyermeke született. A kerekegyházi családsegítő szolgálatnál dolgozott, amikor tizenhárom évvel ezelőtt azt érezte: nevelőszülő szeretne lenni. A kislánya nyolcéves volt ekkor, ő gyakorlatilag ebben nőtt fel, a férje pedig kezdetben idegenkedett a dologtól, úgy érzete, más gyerekét nem tudná megszeretni, de ma már el sem tudná képzelni az életét a gyerekek nélkül.
„Az emberi tényezőt nem lehet kivonni az egyenletből” – Ki segíti a nevelőszülőket, hogy ne történjen tragédia?
Nevelőszülőnek lenni, egyáltalán gyermekvédelemmel foglalkozni elképesztő lelki mélységekkel és magasságokkal jár. Segít valaki a pótanyáknak és -apáknak, hogy a bajból ne legyen tragédia? Egyáltalán kiderül, ha valakinek problémája van, vagy csak akkor, amikor már késő?
Gyermekbántalmazások, súlyos balesetek, halálesetek… mégis mi történik a gyermekvédelmi rendszerben?!
Miközben a gyermekvédelmi rendszer kiemel gyerekeket a családjukból azért, hogy megóvja, sok esetben nem tudja megvédeni az akár még nagyobb bajtól. Balesetek, halálesetek, megdöbbentő bántalmazások - olykor épp a rendszer által kijelölt nevelőszülők részéről. Mintha az utóbbi években nemcsak az egészségügy és az oktatás küzdene nehézségekkel, de a gyermekvédelem sem tudná rendesen ellátni a feladatát. Az nlc írásában Farkas E. Lina próbálja felderíteni a már szinte rendszeressé vált szörnyűségek hátterét.
14 éves kislány szült hármasikreket: őt is, és babáit is befogadta a csecsemősnővér
Szívmelengető: a kórházi nővér vette magához az anyát és három gyermekét.
Falcoló, drogozó gyereket szinte senki nem akar befogadni
Szinte mindenki magához venné testvére gyerekét, ha az nem tudná ellátni, sokan még egy idegen gyereket is befogadnának a családba. Megváltozik azonban a hozzáállás, ha a gyerekkel nehézségek vannak. Például falcolja magát, prostitúció áldozata, vagy akár csak dohányzik.
„Tudom, hogy anyukám szeretetből hagyott ott a kórházban babaként”
A fiút 5 hónapos korában hagyták egy kórház szülészetének bejáratánál, szépen felöltöztetve és a holmijait mellé téve.