
szabályok


Ezt a szabályt kellett betartania Katalin hercegnének a szülésnél
Egy szülés általában az anyáról és a babáról szól. Katalin hercegné esetében azonban volt egy másik főszereplő is.
5 dolog, amit ne tegyél a gyerekeddel a pszichológus szerint
Eláruljuk, mi az, amire egy gyerekpszichológus anyuka a leginkább odafigyel.
10 dolog, amire azt mondtam, én sosem teszem anyaként, mégis becsúszik
Évekkel ezelőtt volt néhány egészen konkrét elképzelésem arról, hogyan fogom felnevelni a gyerekeimet. Hááát…
Határok kijelölése újdonsült szülőként: hogy csináljuk?
A szülővé válás azt is jelenti, hogy meg kell szabnunk a családunk határait a tágabb rokonsággal, környezetünkkel. Ez sok csalódással, fejtöréssel és kellemetlenséggel járhat. Hogy csináljuk jól, hogy senki ne sérüljön?
6 meglepő szabály, amit be kell tartani György herceg és Sarolta hercegnő sulijában
Az iskolában, ahova Katalin hercegné és Vilmos herceg gyermekei járnak, nem csak az öltözködést szorítják keretek közé, hanem azt is, ki kivel barátkozhat.
A szabályok azért vannak, hogy néha megszegjük őket
Ültél már valaha gyorsétteremben a gyerekeiddel? Észrevetted, hogy a többi anyuka kerüli a tekinteted, sőt igyekszik szinte teljesen láthatatlanná válni? Miért nem mosolygunk inkább cinkosan egymásra? Hupsz, lebuktunk. Van ilyen...
Túl sok játék, túlzott féltés, túl kevés szabály
A szülők a legjobbat szeretnék a gyermekeiknek, de sok szülő túlzásokba esik a gyermeknevelés során. Túl sok játék, túlzott féltés, túl kevés szabály - a legtipikusabbak.
Gyermeknevelés: a szabálytalan szabályokra márpedig szükség van
Lehet-e szabályok nélkül élni egy nagycsaládban? Biztosan lehet, csak nem nagyon érdemes, mert a káosz fél nap alatt nagyobb kárt okoz, mint néhány szabálytalan alapszabály.
Ezt apával lehet, ezt meg anyával
Minden szülő számára ismerős helyzet: egyikünk engedne, a másik tiltana, a gyerek meg összezavarodik. Aztán egy idő után ügyesen kihasználja, ellenünk fordítja a saját bizonytalanságunkat, eltérő véleményünket. Nem könnyű, de rajtunk múlik, meddig hagyjuk
Lelkiismeret születik
Ne legyél rossz kisfiú! - hallja a gyerek a nagyitól. De mi az, hogy rossz? És mi a jó? Sok év kell hozzá, hogy megértse.
Bizalmatlanok egymással a gyerekek, inkább a felnőttnek hisznek
Brit tudósok arra az eredményre jutottak, hogy a gyerekek nem bíznak meg egymásban. Ha például arról van szó, hogy egy új játékot kell megtanulni, szívesebben fordulnak felnőttekhez a szabályok megismeréséért.
Megérti a tiltást is a baba
Amint a kicsi elindul felfedezőútjaira, korlátokba ütközik. Hiába alakítjuk gyerekbaráttá lakásunkat, marad elegendő tilalom. Fejlődésének ebben a szakaszában nemcsak teste ügyesedik, hanem az első szabályokat is ilyenkor tanulja meg.
Szerető korlátok
Gyakran felmerülő kérdés, hogy vajon a szigorú, vagy épp az engedékeny nevelési mód az, ami a gyermek számára megfelelőbb. E kérdésben sok az ellentmondó javaslat, ezért az alábbiakban a ma érvényes, korszerű választ mutatjuk be.