
szülő-gyerek kapcsolat


Ezekbe még beleszólnak a szüleid? Az baj
Felnőttként nem mindig könnyű határokat szabni a szüleid irányába. Mégis, a saját jólléted és a velük való kapcsolatod egészsége érdekében szükség lehet rá.
25 kicsi dolog, ami sokat jelent a gyereknek
Nem feltétlenül a nagy gesztusoknak, a különleges ajándékoknak vagy programoknak van a legnagyobb hatásuk. Gyakran az apró dolgok azok, amikkel a legtöbbet tehetsz a gyermekedért.
Miért nem bízik meg bennem a gyerekem?
A szoros, meghitt kapcsolatokban a gyermekek felnőttként is megbízhatnak szüleikben. Ha úgy döntenek, hogy nem fordulnak hozzájuk, annak több oka is lehet. A probléma a gyermekkorban keresendő.
4 jel, hogy harmonikus a kapcsolatod a gyerekkel
Ha szinkronban van a szülő a gyerekeivel, oly módon kapcsolódik, ami még a nehéz időkben is segít, hogy erős maradjon a kapcsolatuk. Ez összefügghet a gyerekek későbbi fizikai és mentális egészségével, és az együtt töltött időt is elkötelezettebbé teheti.
Ha így osztod meg a gyerekkel az emlékeket, kiegyensúlyozottabb lesz
Az Otago Egyetem új kutatása szerint azok a tinédzserek, akiknek az édesanyja egy speciális módon beszélt emlékekről kisgyermekkorukban, jobban érezték magukat.
Így hangolódik össze az anya és a kisgyerek játék közben
Amikor az anya és gyermeke együtt játszanak, ösztönösen reagálnak egymás jelzéseire. A pozitív interakciók pedig elősegítik a gyermek egészséges szocio-emocionális fejlődését.
Dolgok, amiket csak a lányos anyukák érthetnek
Nincs két egyforma kislány, míg valaki a pónikért, a csillámos ruhákért és a hercegnőkért rajong, mást az építőjátékozás köt le, vagy állandóan kalandornak öltözve titkos expedíciókra, kincskeresésre indul a kertben.
6 lélektanilag káros dolog, amit a szülők mondanak a gyerekeiknek anélkül, hogy észrevennék
Szülőként néha, akaratunk ellenére is mondunk olyan mondatokat, amelyek ártalmasak. Még ha nem is vagyunk tudatában annak, hogy mennyire rombolóak lehetnek ezek a mondatok, érdemes ránéznünk azért, hogy megértsük, a szavaknak erejük van.
Szülőként is tudni kell bocsánatot kérni
Ha szülőként ki tudjuk mondani, hogy sajnálom, bocsánatot kérek, az is erősebbé tesz bennünket.
“Anya, én a saját nememhez vonzódom”
Szülőként millió dologtól, embertől, eseménytől, helyzettől szeretnénk megóvni a gyermekeinket. Alapesetben, "átlagos" körülmények között is. De mi van akkor, ha azzal szembesülünk, hogy gyermekünk "más"? Hogy érdemes reagálni?
Jelek, hogy a kisgyermekednek több közös időre van szüksége veled
Ha valaki otthon marad a gyermekkel, vagy éppen otthonról dolgozik, akkor érezheti úgy, hogy szinte soha sincs egy kis szünete. Ilyenkor megfordulhat a fejében, hogy hogyan lehetséges, hogy még több szüksége van a gyermekének az osztatlan figyelmére?
Így dekódold, mi a gyermeked szeretetnyelve
A felnőttek és a gyerekek is különböző módokon mutatják ki és fogadják a szeretetet.
Apa-lánya kapcsolat: erre van szükségük a lányoknak
Jól tudjuk, hogy a szülő-gyerek kapcsolat egész életünkre hatást gyakorol, akkor is, ha kiegyensúlyozott, támogató és akkor is ha terhelt. Nemek szerint vizsgálták meg a szülő-gyerek kapcsolat hosszú távú hatásait.
6 dolog, amit az érzelmileg intelligens szülők másképp csinálnak
Hogy nevelik gyermekeiket az érzelmileg intelligens szülők? Vajon hogyan segítik gyermekeik érzelmi fejlődését?
Mindennapi szokások a szülő-gyermek kapcsolat erősítésére
Ahogy minden más kapcsolatot, úgy a szülő-gyermek kapcsolatot is ápolni, erősíteni kell. A következő mindennapi szokásokkal sokat tehetünk ezért.