
vashiányos vérszegénység


Ennyi mindenre van hatással a vashiány
A vashiányt nem mindig könnyű felismerni, mert számos olyan tünettel jár, amelyek más betegségre is utalhatnak. A hiányállapotnak azonban súlyos következményei lehetnek minden korosztálynál, ha túl későn diagnosztizálják.
Vérszegény ovisok, gyengébb képességű iskolások?
Egy ötéves kisgyerek sápadt arca kevésbé feltűnő, mint amikor dührohamot kap egy bolt közepén, vagy amikor tízéves korában kiderül, hogy a képességei nem érik el a korosztályáét. Ki gondolná, hogy a vérszegénység és a fejlődés sokszor kéz a kézben járnak? Az elmúlt évtizedekben nyilvánvalóvá váltak a vashiányos vérszegénység lehetséges hosszú távú következményei a gyermekek fejlődésére.
Minden harmadik ember vashiányos
A vashiány és a következtében kialakuló vérszegénység népbetegség, ami minden harmadik embert érint.
Komoly gondokat okozhat a gyereknél az anya terhesség alatti vérszegénysége
A terhesség első időszakában diagnosztizált anémia komoly problémákat okozhat a gyermekeknél.
Jelek, hogy a gyerek vashiányos
Csecsemő-és kisgyermekkorban fontos, hogy megfelelő mennyiségű vasat tartalmazzon a gyerekek étrendje. Ennek hiányában vashiány alakulhat ki, aminek hosszútávú hatásai is lehetnek.
Szédülés szülés után – ez lehet az oka
Szülés után az új élethelyzet és az alváshiány miatt sokan küzdenek rossz közérzettel, kimerültséggel, szédüléssel. Ha ezt hosszabban tapasztalja a kismama, akkor érdemes vérvétel útján megbizonyosodni, hogy a vérképe rendben van-e.
Ezekre figyelj vaspótlásnál!
A vashiány gyakran előforduló állapot, mely rossz közérzetet és kellemetlen tüneteket okoz. Azonban megfelelő terápiával a folytonos fáradtság, a szédülés és a fejfájás is megszüntethető.
Kinél nagyobb a vashiányos vérszegénység kockázata?
Nők és vegetáriánusok körében a leggyakoribb a vashiányos vérszegénység. Kialakulásának okai és tünetei jól ismertek. A vashiányos vérszegénység a leggyakoribb betegség világszerte.
Komoly betegség is állhat a vashiány mögött
A vashiányos vérszegénység a leggyakoribb betegség a világon. A növekedéssel járó magasabb vasszükséglet miatt sokszor alakul ki gyermekeknél, a felnőttek között pedig a menstruáló vagy szülő nők között fordul elő gyakran.
5 jel, mely vérszegénységre utalhat
A vérszegénység gyakran alattomosan bújik meg, mivel olyan tüneteket okoz, melyek akár a helytelen életmóddal és a túlzott stresszel is összefüggésbe hozhatóak.
Infekciós vérszegénység: tünetek és okok
Gyermekünk vérszegénységének számtalan oka lehet. Előfordulhat, hogy valamilyen gyulladás vagy fertőzés áll az anémiaháttérben.
Süketséget okozhat a vashiányos vérszegénység?
A vörösvérsejtek és a vas alacsony szintje, melyek a vashiányos vérszegénységre jellemzők, kapcsolatba hozhatók a hallásvesztéssel, derül ki egy nemrégiben a JAMA Otolaryngology - Head & Neck Surgery című kiadványban megjelent kutatásból.
A vérszegénység alattomos jelei
Egy vérszegénységben szenvedő gyermeknél például a tünetek egészen ártatlanok lehetnek.
Se többet, se kevesebbet!
Sápadt a gyerek? Akkor vérszegény, és szedjen vasat! - gondolják sokan, pedig a vashiány megállapítása és a gyógyszeres vaspótlás sosem történhet egyszerű szemrevételezés alapján.
Élet, erő, egészség
A csecsemő ideális tápláléka az anyatej; kitűnő minőségben, könnyen emészthető formában, megfelelő mennyiségben és arányban tartalmazza mindazokat a tápanyagokat, amelyekre a csecsemőnek szüksége van.