Család

Hogyan fagyasszuk le a gyümölcsöt?

Több megoldás is létezik a gyümölcsök fagyasztva tárolásához.
2024. Augusztus 09.
(Kép forrása: Getty Images)

(Kép forrása: Getty Images)

A Nébih Maradék nélkül oldala osztott meg egy hasznos bejegyzést Instagram-oldalán a gyümölcsök fagyasztásáról. A bejegyzés szerint a gyümölcsök fagyasztva általában 8-12 hónapig állnak el, de ez a fagyasztás módjától és a tárolási körülményektől is függ.

A poszt szerint, ha így tennénk el gyümölcsöt, először érdemes alaposan átválogatni, és a sérült, romlott darabokat eltávolítani. A gyümölcsöket emellett alaposan meg is kell tisztítani, ha szükséges áztatni, több ismétléssel megmosni, és a szoba levegőjén vagy tiszta konyharuhával megszárítani – áll a bejegyzésben.

Az előkészítés során a gyümölcsöket lehet blansírozni is: ekkor rövid időre forrásban lévő vízbe kell meríteni, majd gyorsan jeges vízben lehűteni. „Ezzel az eljárással megőrizhető a gyümölcs színe, íze és állaga a fagyasztás során” – írják a posztban, ami szerint a keményebb gyümölcsöknél érdemes ezt alkalmazni, mint például az alma.

A lapozható bejegyzésben részletesen írnak a különböző gyümölcsfagyasztási eljárásokról, mint a szemenként tálcán fagyasztott „gurulós” gyümölcsök, a cukorral vagy cukorsziruppal tartósítottak és cukormentes megoldásokkal, és a gyümölcspüré fagyasztása. Ezekről ITT lehet olvasni a bejegyzésben.

A Maradék nélkül posztja szerint a gyümölcsök legbiztonságosabb kiolvasztási módja, ha a tárolóedényt a fagyasztóból áttesszük a hűtőbe, ahol 0-5 Celsius-fokon olvadhat, így nem szaporodnak el benne a kórokozók. Ez a módszer a termék átmérőjétől függően 24-48 órát vehet igénybe.