A Pennsylvaniai Egyetem kutatói 29 randomizált kontrollált vizsgálat metaanalízisét végezték el, több korábbi kutatás eredményeire támaszkodik. Az omega-3 hatását vizsgálták az agresszió különböző típusaira: a reaktív agresszióra, amely az észlelt fenyegetésekre azonnal adott válasz, valamint a proaktív agresszióra, amely előre megfontolt cselekedeteket takar, írja a Qubit.hu a Penn Today nyomán.
A kutatás kimutatta, hogy az omega-3 zsírsavakat tartalmazó táplálékkiegészítők 30 százalékos csökkenést eredményeztek az agresszív viselkedésben. A kutatást vezető neurokriminológus, Adrian Raine szerint emiatt széles körben, az iskoláktól a börtönökig be kellene vetni ezeket az étrend-kiegészítőket.
Az omega-3 fontos szerepet játszik az agy működésében, például a neurotranszmitterek szabályozásában vagy az agy gyulladásainak csökkentésében. A kutatók ezért arra következtetnek, hogy az omega-3 pótlása javíthatja az agresszív egyéneknél diszfunkcionálisan működő agyi mechanizmusokat.
A kutatók felhívják a figyelmet arra is, hogy a gyerekeknél különösen előnyös lehet az omega-3 bevitele, és már a halfogyasztás kismértékű növelése is segíthet az agresszió kezelésében.