Gyerek

Egyre többen lobbiznának a távmunka széles körű bevezetéséért

A munkaerőpiaci szakértők egyetértenek abban, hogy az otthonról való munkavégzés lehetőségének megteremtése nem csak a munkavállalónak jár számos előnnyel, de a munkáltató számára is jelentős megtakarításokat hozhat.
2016. Október 04.

A cégvezetők többsége támogatja a távmunka intézményét, de sok esetben elképzelhetetlennek tartja annak bevezetését a saját kollégái esetében. A Távmunka Meetup sorozat második alkalmán a szakértők azokat a technológiai megoldásokat veszik majd végig, amelyek hatékonnyá és biztonságossá teszik az otthoni munkavégzést.

A Távmunka Meetup sorozat első alkalmával mutatta be kutatási eredményeit a Profession.hu, amelyekből kiderült, hogy a munkavállalók majdnem 90 százaléka szívesen dolgozna otthonról, míg a cégvezetők 53 százaléka is előnyösnek tartja ezt a foglalkoztatási formát. Arra viszont, hogy a saját munkakörükben megoldhatónak találnák-e a távmunka bevezetését a válaszadók közel fele nemmel felelt.

Erre a sztereotípiára próbál válaszokat találni a Meetup sorozat második állomása, ahol többek között a LogMeIn és az IBM szakértői mutatják be a legújabb technológiai megoldásokat, amelyek nem csak a munka elvégzését, de annak felügyelését is magas biztonsági szintek mellett teszik lehetővé. Mára gyakorlatilag minden irodai munka elvégezhetővé vált otthonról, ezt az első alkalommal megismert vállalati példák, például a Telekom saját Távmunka Projektjével is igazolja.

Egyre többen lobbiznának a távmunka széles körű bevezetéséért

Az atipikus foglalkoztatási formák nem csak a munkavállalók és munkáltatók számára rejtenek előnyöket, de olyan problémákra is választ adhatnak, mint az ország egyenlőtlen munkaerő eloszlása, a megváltozott munkaképességű emberek alacsony foglalkoztatottsági aránya, vagy a kisgyerekes anyukák munkába való visszatérése.

A Távmunka Meetup sorozat céljai, hogy a www.tavmunkamozgalom.hu oldalon mindenki számára összegyűjtse a témában fellelhető tapasztalatokat és lehetőségeket, ezzel elősegítve a munkáltatói döntések meghozatalát, illetve hogy minél több támogatót szerezzen a munkavállalók körében, akik aktívan is támogatják az otthonról való munkavégzés elterjesztését.

Egyre többen lobbiznának a távmunka széles körű bevezetéséért