Így készül a babzsák
Ha még nincs ilyen otthon, megmutatom, hogyan készítheted el.Máté fiam iskolába készül, és az iskolába beszerzendők listáján egy babzsák is szerepel. Mivel nagyon egyszerű elkészíteni, közösen láttunk hozzá.
Amire szükséged lesz:
A babzsákok mérete 10*10, 15*10, 15*15, 15*20 cm szokott lenni. Kb. tenyérméretűt, vagy annál csak kicsit nagyobbat érdemes elkészíteni.
Kétféle verziót készítettem, az egyik egy színezhető, a másik újrahasznosított anyagból készül. A színezhető készítésébe bevonhatjuk a gyereket is, így még inkább a sajátjának érzi a babzsákot, az újrahasznosított verzió nemcsak környezetbarát, de ha a gyerek kedvenc kinőtt nadrágjából készül, szeretni fogja. Apró dolgok ezek, de kicsit megkönnyítik az iskolakezdést.
A színezhető pamutvászonból vágjunk ki egy téglalapot, 1-1 cm varrásráhagyással. Mi 14*14 cm-es zsákot szerettünk volna, ezért 14+1 * (14+1)*2, vagyis 15*30 cm méretűt vágtunk ki. Itt bevonhatjuk a gyerkőcöt is, kiszínezheti textilfilccel a zsákot. Érdemes a gyerek ovis jelét, és a nevét is ráírni.
Színezés után, a textilfilctollak használati utasítása szerint, meg kell vasalni az anyagot, mert ezzel fixáljuk a színeket.
Ezután következik a varrás. Hajtsuk össze az anyagot, hogy a fonák oldal legyen kifelé, majd varrjuk kétszer körbe, 3 ujjnyi rést hagyva az egyik oldalon. Ezen keresztül fordítsuk ki, töltsük meg, majd varrjuk be a nyílást.
Az újrahasznosított verzió esetében vágjuk le a nadrág szárát a kívánt méretben. Fordítsuk ki a szárdarabot, majd varrjuk össze a szabad oldalakat, de ne feledkezzünk meg a töltőrésről.
A visszájára fordított zsákocskát töltsük meg, végül varrjuk össze.
A cseresznye-, vagy meggymag előkészítéséről itt olvashatsz. (Ha nem magozott befőttet vásároltok, még most is van rá lehetőség, hogy ilyet készítsetek.) Ugyanitt olvashatsz a cseresznye-és meggymag párna gyógyhatásáról is.
Játékötletek
Linkek:Cseresznyemag párna
A szerző “A napfény illata” címmel népszerű blogot vezet, de megtalálod a Facebookon is