Egy dél-koreai ikerpár egyik tagja 1974-ben, kétévesen elveszett egy szöuli piacon. A családja sokáig kereste a kislányt, de hiába. Az elveszett ikerlány háromévesen adták örökbe, egy az Egyesült Államokba élő gyermektelen párnak – írja a 24.hu.
Egy véletlen folytán 2020-ban találtak egymásra. Az Egyesült Államokban nevelkedett lány 2018-ban csináltatott egy DNS-tesztet majd az eredményeket feltöltötte egy koreai adatbázisba. Két évvel később tudta meg, hogy nemcsak egy ikertestvére van, de egy bátyja és egy nővére is.
Miután az ikrek egymásra találtak, beleegyeztek, hogy rész vegyenek egy tudományos vizsgálatban.
Máig nem tudja eldönteni a tudomány, hogy mi alakítja jobban a személyiségünket: a genetikai vagy a környezeti hatások. Mi számít inkább: amit a szüleinktől öröklünk, vagy az, ami történik velünk. A kérdést egypetéjű ikrek vizsgálatával lehetne jobban megválaszolni, hiszen nekik a genetikájuk közel azonos, és ha más családokban nőnének fel, láthatnánk mekkora szerepe van a környezetnek a személyiség alakulásában. Az ikrek azokban együtt szoktak felnőni.
- Kapcsolódó: 8 meglepő tény az ikrekről
A dél-koreai ikrek esete ezért is izgatta különösen a kutatókat: egyikük Dél-Koreában nőtt fel, míg a másikuk az Egyesült Államokban. A Dél-Koreában felnőtt lánynak szerető, harmonikus családi körülményei voltak, nem történtek vele súlyos traumák. Az Egyesült Államokban felnőtt lánynak elváltak a nevelőszülei és többször is szenvedett agyrázkódást. Megvizsgálva az IQ-szintjüket azt találták, hogy a Dél-Koreában nevelkedett lány IQ-ja 16 ponttal magasabb testvéréénél. Ez a különbség azért jelentős, mert ikrek esetében még soha nem mértek 7 pontnál nagyobb eltérést.
Az IQ-szinttől eltekintve az ikerlányok személyisége nagyon hasonló: mindketten nagyon lelkiismeretesek, rendszeretők, szorgalmasak, céltudatosak, és sikerorientáltak. Mindez azt jelentheti, hogy a személyiség kialakulásában sokkal jelentősebb szerepe lehet a genetikának, mint amennyit eddig feltételeztünk.
Forrás: 24.hu