A felmérésben a PDSZ összesen 638 intézményből kapott visszajelzéseket. A legtöbb helyen egy (19,2 százalék), kettő (19,6 százalék) vagy három fő (18,6 százalék) tanár esik ki, de a szakszervezet szerint jelentős a négy fő kiesését megoldani kényszerülő iskolák aránya is (11,7 százalék) – derül ki a Népszava cikkéből, amit a 24.hu szemlézett.
Az intézmények mintegy felénél (46,4 százalék) emelik a tanárok óraszámait, azaz szétosztják a kieső pedagógusok óráit a többi tanár között. Az iskolák mintegy harmadánál (32,8 százalék) eseti helyettesítést írnának elő, ami a szakszervezet szerint ebben az esetben jogellenes, ráadásul nem is fizetik ki. Csupán az intézmények 18,2 százalékából jött olyan visszajelzés, hogy fizetett helyettesítést próbálnak előírni. Vannak olyan iskolák is, ahova tanár szakos egyetemistákat próbálnak toborozni.
A szaktárca tájékoztatása szerint a pedagógusok 94 százaléka vette fel az oltást, 3 százalékuknak orvosi ellenjavallata, 1 százalékuknak miniszteri mentesítése van, 1 százalékuk van betegállományban, és csak 1 százalék azoknak az aránya, akiket fizetetlen szabadságra küldtek. Vagyis az Emmi adatai alapján 780 pedagógus van kényszerszabadságon.
Gosztonyi Gábor, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke a Népszavának azt mondta, arról nincs információ, hogy a szakképző iskolákban, szakgimnáziumokban, technikumokban dolgozó mintegy 23 ezer oktató közül mennyien kényszerültek távozásra, mert a területért felelős Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) nem közölt adatokat.
Forrás: 24.hu