Hatalmasat úszott, kijutott a párizsi olimpiára a 15 éves Vivien

Jackl Vivien nevét érdemes már most jól megjegyezni, mert minden bizonnyal hallani fogunk még a 15 éves úszócsillagról!
2024. Április 12.
Jackl Vivien

Vivien 400 vegyesen nemcsak elsőként ért célba a Duna Arénában rendezett versenyen, hanem olimpiai szintet érő időt úszott az országos döntőben.

Fantasztikus teljesítményével még saját magát is meglepte, de mint azt az M4 riporterének elmondta, úgy állt fel a rajtkőre, hogy megpróbálja a lehető legjobbat kihozni magából, ami végül minden kétséget kizáróan sikerült.

A Tatabányáról érkezett 15 éves lány az egyéni csúcsát is közel 6 másodperccel döntötte meg, amihez Hosszú Katinka és Kapás Boglárka is gratulált.

Ahogy azt a hvg.hu megírta, ebben a számban Vivien az első magyar úszó, aki kvalifikálta magát a párizsi olimpiára, ugyanis a második helyen végzett Kapás Boglárka néhány századmásodperccel elmaradt az olimpiai szintidőtől, a háromszoros olimpliai bajnok Hosszú Katinta pedig az ötödik helyen ért célba.

Nyitókép: M4 videó pillanatkép