Az ajándékozó számára már maga a csomagolás is az ajándékozási rituálé része lehet. Kigondolni, milyen csomagolópapírba rejtsük a meglepetésünket, rakjunk-e rá szalagot, masnit, egyéb díszítést. Aztán persze meg is valósítani mindezt, alkalomadtán akár többször is, hogyha elsőre nem sikerül annyira tökéletesre a csomagolás, mint ahogyan azt kitaláltuk.
Aláírjuk, hogy ez a türelemjáték kifejezetten idegőrlő is tud lenni, pláne, hogyha emellett a nyakunkban van a háztartás is, a főzőcskézés, a sütögetés, a takarítás, és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy ez a szabadidő a családunkkal együtt töltött idő “rovására” is mehet.
Tudjuk, hogy az ilyenfajta tevékenysége vannak, akikre nyugtató hatással vannak, de akadnak szép számmal olyanok, akik megelégszenek azzal, hogy a tavalyról megmaradt dísztasakokba teszik bele az ajándékokat, az így megspórolt időt pedig teljesen mással tudják tölteni.
A gyerekeknek nagyon fontos, hogy be legyen csomagolva az ajándék. A kinézete nem annyira fontos, mint maga a megléte. A bontogatás izgalma, a csomagolás zörgése, a meglepetés öröme mindent visz!
Ilyen az, mikor apa ennek tudatában nekiáll becsomagolni kicsi hercegnője ajándékát. Van némi kihívás benne, valljuk be.
Te hogy állsz a kérdéshez? Mennyire fontos neked a szép csomagolás? Rászánod az időt, vagy az a cél, hogy minél gyorsabban végezz vele?