Ahogy azt mi is megírtuk, egyre több édesanya elégeli meg a délutáni nassolást a gyerekeknél, egyrészt azért, mert nem mindig egészséges ételekkel töltik meg a pocakjukat, másrészt azért, mert elrontják az étvágyukat, mire eljön a vacsora ideje. Emiatt már délután beiktatják a nap utolsó főétkezését, és ha netán éhesek maradnak, ezután ehetnek egészséges rágcsát.
Laura Chiesi olasz gyermekdietetikus kifejtette, hogy az esti órákban elfogyasztott ételek karlóriamennyisége és tápanyagtartalma hatással van az alvásra, emiatt sem a túl korai, sem a túl kései vacsora nem tekinthető ideálisnak.
Asztalhoz!
„Az iskolás korú gyerekeknek 18.30 és 19.00 óra között lenne a legjobb vacsorázni, 19:30 után már egyáltalán nem tartom szerencsésnek” – fejtette ki a szakértő. Úgy véli, hogy az ebben az időszakban elfogyasztott ételek nem lesznek rossz hatással az alvás minőségére, főleg akkor, ha a szülők odafigyelnek arra, hogy ne nehéz fogások kerüljenek az asztalra.
Chiesi doktornő kifejtette, hogy a TikTokon terjedő korai vacsora-trend nem kifizetődő: sokkal jobb, ha 16-16:30 körül vacsora helyett joghurtot, friss vagy aszalt gyümölcsöt vagy krékert kap, és később együtt ül asztalhoz a család, hogy valami tartalmasabbat egyen.
A gyerekek napi kalóriabevitelének 20%-át a reggelinek kellene kitennie, 40%-át az ebédnek, 30%-át pedig a vacsorának. A fennmaradó 10%-ot a tízórai és az uzsonna teszi ki jó esetben, amivel nem egyeztethető össze a délutáni órákban adott vacsora.
Fotó: Getty Images, Forrás: Via