Ha ikreknek szeretnénk nevet adni, sokféleképpen gondolkodhatunk. Hiszen természetesen nincsenek szabályok: mindenki úgy nevezi el a gyermekeit, ahogy szeretné. Van, aki kifejezetten eltérő keresztnevekben gondolkodik azt erősítendő, hogy két független egyéniséget fog nevelni. Ám sokakban, akik ikreket várnak, megvan az igény arra, hogy a két név valamennyire összecsengjen. Hogy hogyan, az már más kérdés. Mert lehet hasonló a hosszuk, a hangzásuk – és persze lehetnek azonos a kezdőbetűjük. Mi most ez utóbbi módszerrel adunk tippeket ikerfiúkat váróknak. Amire figyelni kell ilyenkor, az az, hogy azért túlságosan hasonló ne legyen a két név, vagyis ne csak egy-két betűben térjen el, ne legyen összekeverhető – pláne, ha egypetéjűek a fiúk, vagyis a külsejük eleve nem sokat segít majd a megkülönböztetésben. Illetve a másik dolog az egyenrangúság: ne legyen az egyik sokkal hosszabb, elegánsabban hangzó, sokkal különlegesebb, sokkal ritkább a másiknál.
- Kapcsolódó: Szuper nevek ikerlányoknak
Nézzük hát az alliteráció rajongóinak kedvező megoldásokat – persze tetszőlegesen variálhatók.
- Aba és Ábel
- Ábrahám és Ábris
- Álmos és Arnó
- Bende és Barna
- Ben és Bazsó
- Betlen és Bernárd
- Béni és Buda
- Cseke és Csoma
- Deme és Denisz
- Dilen és Diaz
- Dante és Doma
- Edvin és Edmond
- Filip és Flóris
- Holden és Hont
- Illés és Izsó
- Kevin és Kende
- Líviusz és Lehel
- Medox és Márkó
- Nolen és Norman
- Ronen és Ruben
- Simon és Soma
- Szente és Szilas
- Timó és Toma
- Tas és Trevor
- Valter és Vencel
- Verner és Vida
- Zádor és Zaránd
- Zente és Zétény
Egyébként – bár sokan így gondolják – az egypetéjű ikerpárok genetikája sem száz százalékosan azonos. “Az Izlandi Egyetem kutatói 387 egypetéjű ikerpárt és hozzátartozóikat vizsgálták, és találtak olyan mutációkat, amik különbségeket okoztak” – írta Kari Stefansson, a Nature Genetics című tudományos lapban.
- Kapcsolódó: 8 meglepő tény az ikrekről
A mutáció a DNS egyik szekvenciájának módosulását jelenti, egy olyan kicsi változást, amely befolyásolhatja a külsőnket vagy azt, milyen betegségekre vagyunk hajlamosak. “Egy egypetéjű ikerpárnál átlagosan 5,2 ilyen korai genetikai eltérés alakul ki, de néhányuknál akár száz is” – fejtette ki a kutató. Ezért lehet például az, hogy a testvérek egyike magasabbra nő.