Készüljünk fel!
A síszezon kezdete előtt túrázással, sígimnasztikával eddzük izmainkat, ízületeinket. Görkorival kiválóan elsajátítható a síző mozgás, a „hóekeív”, a párhuzamos lendület (szlalom), a carvingtechnika alapja, a buckavétel. Fejlődik az egyensúlyérzék, kialakul az ügyes eséstechnika.
Fontos a jó felszerelés!Gyerekeknek a réteges, vízlepergető, szélvédő ruházat, síkesztyű, sízokni, megfelelő méretű és minőségű bakancs és léc, nem párásodó síszemüveg mellett a bukósisak is kötelező. Dugjunk a zsebükbe (és ne felejtsük el használni!) magas faktorszámú zsíros krémet és ajakírt.
Ha apa az első oktató…
Jól síelőknek sem ajánlatos kisgyerekkel a háton vagy a láb között siklani: nem csak saját hibából lehet esni! Ráadásul nincs közvetlen kapcsolat a háton ülő és esetleg a szélben levegő után kapkodó gyerekkel, hamar kihűl az üldögélő kicsi lába… Három-négy éves korban állítsuk lécre, csak saját lábon, először a szülővel szemben, majd mellette, síbottal vezetve, végül a szülőt követve csússzon. A hóekével és a hóekeívvel kezdjünk.
Sísuliban a legjobb
Minősített síoktatóval a gyerek biztonságosan megtanul síelni, és tudni fogja, milyen szintű pályára alkalmas a megszerzett képessége. A sok játékkal egybekötött, utánzáson alapuló oktatás jó szórakozás is egyben.
És ha már siklani is tud…
Lankás és kevésbé látogatott pályát keressünk a gyerekkel. Új pályát először nélküle próbáljunk ki. Minden alkalom előtt melegítsünk be, a menetek közben tartsunk pihenőt, igyunk sok meleg teát. Egyhuzamban három-négy óra elegendő a pályán. Ne engedjünk a „csak még egyet!” kérésnek, a fáradt gyerkőccel történik legkönnyebben baleset.
Síoktatás sok helyen található Budapesten: pl. a Normafánál, Pasaréten, Káposztásmegyeren, Óbudán/Mártonhegyen. A főváros mellett természetesen vidéki helyszíneken is síelhetünk, pl. Szentendrén vagy a Mátrában is.
Kapcsolódó cikkeink:
Forrás: Kismama magazin