
felső légúti fertőzések


Ha influenzás a totyogó – Tünetek és teendők
Itt az influenza szezonja, és ez sajnos a kisgyerekeket is érintheti. Mit kezdjünk egy influenzás aprósággal? Mivel gyorsíthatjuk meg a gyógyulást?
Influenzaoltás a terhesség alatt: amit tudni érdemes róla
Bár még mindig sokan úgy vélik, az influenza "csak" egy kis betegség, valójában rendkívül súlyos szövődményei lehetnek, melyek különösen erősen érinthetik a várandós kismamákat. Talán a legfontosabb fegyver a védekezésben a védőoltás.
Inhalátor: mire és hogy érdemes használni a gyereknél?
A gyerekek alsó- és felső légúti betegségeinek kezelésében nagy segítség lehet a gépi inhaláció. Mit kell tudni az inhalátorokról?
Légúti betegségek is jelezhetik az ételallergiát
A kisgyermekeknél gyakori a nátha, a megfázás. Vannak azonban olyan betegségek, amelyek gyakori ismétlődése fel kell, hogy hívja a gyermekorvos figyelmét arra, hogy a háttérben más kiváltó ok is állhat.
Influenza és megfázás – 5 súlyos tévhit
Tényleg csak felnőtteknek érdemes oltatni? És valóban csak azok fertőzhetnek, akiknek már tüneteik vannak? Ismét megcáfolunk 5 tipikus tévhitet.
Ezért betegeskednek sokat az óvodás gyerekek
Az ősszel közösségbe került, óvodáskorú gyermekek közül sokan már egy-két hónap múlva otthon betegeskednek. A leggyakoribb betegség ilyenkor a nátha, ezzel egy időben sok kicsinél jelentkezik fülfájás, fülgyulladás is.
A gyerekkori megfázás összefüggésbe hozható az asztmával
Azok a gyerekek, akik hajlamosak a légutakat érintő megbetegedésekre, nagyobb eséllyel lesznek asztmásak, illetve néznek szembe csökkent tüdőfunkcióval - derült ki egy kutatásból.
Krupp tünetei és kezelése gyerekeknél
A krupp a felső légutak fertőző, vírusos megbetegedése. Milyen tünetek jelzik és hogyan kezelhető?
Torokgyulladás és mandulagyulladás: tünetek és kezelés gyerekeknél
A torokgyulladás és a mandulagyulladás is gyakori a kicsiknél, azonban utóbbi többször fordul elő. Mit kell tudni ezekről a gyulladásos betegségekről?
Amikor rosszabbra fordul az ártatlan nátha
A nátha alapvetően ártalmatlan betegség. Magától szokott elmúlni, de viszonylag lassan. Mintegy két hét kell a teljes gyógyuláshoz. Ritkán, de lehetnek szövődményei, ahogy az is baj, ha nem akar múlni.
Amikor az orrfújás még nem megy
Az egyszerű nátha csecsemőkorban nem kis kihívás a szülőknek. Az egy évnél fiatalabb gyerekek ugyanis még nem tanultak meg szájon át lélegezni, így nagyon szenvednek, ha orrocskájuk eldugul.
Árt a magzatnak, ha megfázol?
Azelőtt talán tudomást sem vettél a mindennapos kis fertőzésekről, köhögésről, hasmenésről, de most, hogy kisbabátok lesz, elönt az aggodalom. Vajon neki nem árt, ha beteg vagy?
A kövér gyerekek könnyebben megfázhatnak
A gyermekkori elhízás hátterében egy nem várt ok is megbújhat: az egyik adenovírus-törzs, mely közönséges megfázást okoz, általában a nagyobb testsúlyú gyermekeket támadja meg.
A felső légúti fertőzésekről
A felső légutakba könnyen bejutnak és felszaporodnak a különböző kórokozók, ami nem meglepő, ha számot vetünk azzal is, hogy a nyálkahártyáknak, orrüregnek pont az a feladata, hogy megszűrje, megtisztítsa a levegőt, ami végül bebocsáttatást nyer.
Felső légúti hurut: minden, amit tudni kell róla
Megfázásnak hívjuk, ám nincs mindig köze a hideghez korunk leggyakoribb, legtöbb embert érintő betegségének, a felső légúti hurutnak. Hároméves kor alatt az sem ritka, ha évente hét-nyolc alkalommal vészel át ilyen fertőzést a kisgyerek.