
halláskárosodás


Veszélyes a mozi a kismamáknak?
Ahogy egyre inkább közeledik a szülés ideje, úgy merülhet fel a kérdés a kismamában a romantikus mozis este előtt, hogy nem lesz-e túl hangos a film a számára, ha ilyen állapotban van?
Hallásjavító zajszűrő implantátumot ültettek be gyerekeknek
Magyarországon elsőként a Debreceni Egyetemen (DE) ültették be két kisgyerek belső fülébe azt a világújdonságnak számító hallásjavító implantátumot, amely akár zajos környezetben is elősegíti a hatékony beszédértést.
Az óvónői munka hallásproblémákhoz vezet
Aki töltött már néhány percet egy óvodai csoportszobában, tudhatja, hogy nem a legcsendesebb környezetről van szó. Most pedig az is kiderült, hogy az óvónők jó részének hallászavarai vannak az állandó zajterheléstől.
Ezt jó, ha tudod, ha moziba jársz a gyerekkel
Biztosan te is tapasztaltad már, hogy a mozikban nagy hangerőn szólnak a filmek, ami sokszor zavarja a gyerekeket. Hogyan védheted meg a hallását, ha túl hangos a film?
Emiatt hallhat rosszul a gyerek
Ezer újszülött babából 3-4 halláskárosodástól szenved. Az okok között lehet genetikai, valamilyen sérülés vagy betegség. Fontos a halláskárosodás korai felismerése.
Így károsíthatja az okostelefon a hallásunkat
A mindennapos használatnak köszönhetően a mobil-és okostelefonok több tanulmány szerint is károsítja a hallásunkat. A legfőbb probléma a túlzott hangerő használata.
Nem is gondolnád, hogy ezek is veszélyeztetik a gyerek hallását
A kisgyerekek hallása védelemre szorul anatómiai okok miatt. Ma már sok szülő tudja, hogy zajos eseményre csak megfelelő védelemmel szabad elvinni a gyerekét.
Koncertre, meccsre csak így viheted a gyereket
Rendszeres szűrésre lenne szükség, mert nyolcból egy gyereknek valamilyen mértékű halláskárosodása van. Ez pedig tanulási nehézségeket és nyelvi fejlődési zavart okozhat.
A gyermekfülhallgatók mégsem biztonságosak?
Egy termékajánló weboldal 30 tesztelt fülhallgatónál talált komoly problémát a hangerőt illetően.
Ezért vizsgáltasd meg a gyerek hallását
A halláskárosodás az egyik leggyakoribb fejlődési rendellenesség. A probléma időben történő felismerésével és a megfelelő kezeléssel sokat tehetünk azért, hogy a gyermek meg tudja értetni magát és beilleszkedjen a társadalomba.
Károsak a babáknak az altatók?
A leendő szülőknek kétszer is meg kell gondolniuk, hogy használjanak-e babaaltatót a gyerekszobában. A hanglejátszó berendezések ugyan álomba ringatják a csecsemőket, de a legfrissebb kutatás szerint káros lehet a baba hallására.
Pszichés problémával először orvoshoz vigyük a gyereket!
Bepisilés, fejfájás, folyamatos sírás, kiütések, figyelmetlenség, a beszéd elmaradása - tipikusan pszichés problémákra utaló jelek. És tipikusan olyanok, amelyek hátterében egyszerűen, vagy éppen nehezebben kezelhető betegség is állhat.
Nem mindegy, hogyan sír a baba!
Dr. Farkas Zsolt, a Heim Pál Gyermekkórház fül-orr-gégész főorvosa a Műszaki Egyetem orvos-informatikusaival több éve kutatja a csecsemősírást. Ha a Szabadalmi Hivatal jóváhagyja, akkor a közeljövőben "bevethetik" a Pulitzer-díjas találmányukat.
Fülbajok
A piciknél a legtöbb fülbetegség a külső- vagy a középfül fertőzéséből származik. És ismerjük a terhesség alatt, illetve a születés során keletkezett halláscsökkenést is okozó fülbajokat.