
lélek


Ilyen egy jó anya a magyar TikToker szerint
Lehet jó anya, aki hagyja tévézni a gyerekét? És aki készen vásárolt ételekkel eteti a kicsit? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre ad választ egy TikToker.
Ez a videó tökéletesen példázza, miért van szükség a mélypontokra
Sokan bármit megadnának azért, hogy soha ne kelljen szomorkodniuk és mélypontra kerülni, ez a videó azonban megmutatja, miért van erre mégis szükség.
„A veszteség bármikor bekövetkezhet, olyankor meg kell állnunk egy picit” – őszintén a mesterséges megtermékenyítésről
Számos komoly fizikai és lelki megpróbáltatás vár azokra a párokra, akik belevágnak a mesterséges megtermékenyítésbe. Szimon Petra pszichológussal, a Babagenetika Egyesület szakértőjével beszélgettünk a folyamatot kísérő krízisekről, a lehetséges veszteségekről és a szakemberek kezében lévő lehetőségekről.
Gyógyító kapcsolatok – Így engedd el a múltat 3 lépésben!
Életünk során legalább egyszer biztosan átesünk traumatikus eseményeken, melyek bizony nyomot hagynak az agyunkon. Gondoltad volna, hogy a kapcsolataink képesek lehetnek gyógyítani ezeket a “sebeket”?
6 trükk, ami érzelmileg rendbe tesz a terhesség alatt
Fontos, hogy ne csak a baba, de a mama is jól legyen az első időszakban. Ám ilyenkor nincs idő hosszas relaxációra a fürdőkádban. Akkor hát hogyan tudunk lelkileg egészségesnek maradni?
Életbölcsességek, amiket tőled tanultam, mama
Időnként mindenki úgy érezheti, hogy átcsapnak a feje felett a hullámok: a mindennapok monotonak és unalmasak, ugyanakkor rengeteg a stressz az életünkben. Emiatt pedig hajlamosak vagyunk elfelejteni, valójában mi a fontos az életben.
A bocsánatkérés hat kulcseleme
Hat kulcseleme van a bocsánatkérésnek, amelyek jelentőségteljesebbé teszik a gesztust - melyik kettő kihagyhatatlan ezek közül?
5 tipp a lelki békéért
Hajlamosak vagyunk a körülményeket, és másokat hibáztatni azért, ha nem vagyunk harmóniában önmagunkkal.Pedig a lelki békénkért mi tehetünk a legtöbbet.Zádrovich Aliz, a Body&Life coaching alapítójának tippjei arra, hogyan tudunk tenni a lelki békénkért.
Így mentsd meg a barátságot szülés után!
A baba születése után sok kismama tapasztalja azt, hogy a korábban szoros barátságok meglazulnak. Mire figyeljünk, mire legyünk nyitottak, mit értsünk meg magunkban és a barátokban, hogy ez az időszak ne egy barátság végét jelentse?
Húsvéti energiaspórolási tanácsok anyukáknak
Húsvét? Na, ne! - sóhajt fel sok anyuka. Hogyan kerülhetjük el, hogy húsvét után kimerültebbek legyünk, mint előtte? Ha kell, változtassunk! Eláruljuk, hogyan.
Az érzelmi intelligencia fejlesztése
A kutatások szerint az életben való boldogulásban sokkal nagyobb szerepet játszik az EQ (érzelmi intelligencia) az IQ-nál. Az EQ fejleszthető, ráadásul már baba kortól.
Mikor vigyük pszichológushoz a gyereket?
Az iskolakezdés sok elsős számára komoly lelki kihívás. A szakértő szerint figyelni kell a jeleket és időben szakemberhez fordulni.
Így dicsérd okosan a gyereket!
A dicséret nagyon fontos építőeleme a gyerekek önbizalmának, önértékelésének. Nem mindegy azonban, hogy tesszük.
Nehezen jön a baba – mit érez a férfi?
Van, aki nagyon könnyen teherbe esik - mások hosszabban és keservesebben jutnak el a várva várt babáig. Az odáig vezető az utat azonban nemcsak a nőknek, a férfiaknak is nehéz végigjárniuk.
Gyerekszobát a gyerekkórházakba!
Ha több napra kórházba kényszerül a gyerek, nagyon fontossá válhat, milyen környezetben hagytad, és hogyan találkoztok újra.