Család

8 jel, amiből tudhatod, hogy érzelmileg felnőttél

Az érzelmi érettség elérése nem mindenkinek sikerül, még akkor sem, ha már jócskán átlépte a felnőttkor küszöbét. Muta
2024. Október 07.

Az érzelmi érettséget nem az iskolában sajátjuk el, és nem is természetes velejárója az idő múlásának. Elérése nem mindig zökkenőmentes, és sokszor komoly munkát igényel. Ha viszont valaki eléri, igazán hasznos “szuperképességgel” lesz gazdagabb. 

 

Az érzelmi érettség jelei

Az érzelmi érettség az a bölcsesség, aminek köszönhetően sok nehézséget távol tarthatunk magunktól, az esetleges rossz dolgokat pedig egészen más szemmel nézhetjük, mint amikor még nem nőttünk fel érzelmileg.

Akiknek még tanulni kell az érzelmi érettséget, ritkán vállalják fel saját magukat, sokkal inkább annak a szerepnek próbálnak megfelelni, amit mások elvárnak, vagy amit saját magának kitalált. Gyakori, hogy céljait, vágyait és kapcsolatait is annak megfelelően alakítja, hogy mit gondolnak róla a szűkebb vagy tágabb környezetében élők.

Aki viszont elérte az érzelmi érettséget, nem foglalkozik a felesleges elvárásokkal, a divatot például akkor sem követi, ha anyagi helyzete lehetővé tenné, hogy lépést tartson a legújabb kollekciókkal és elektronikai újításokkal. Nem használja megszállottan a közösségi oldalakat, és nem oszt meg magáról minden apró részletet a világhálón. 

Az érzelmileg felnőtt emberek nem érzik szükségét a versengésnek, mert tisztában vannak saját értékeikkel és képességeikkel. Egy-egy konfliktushelyzetben sem az lebeg a szemük előtt, hogy leigázzák a másikat és mindenáron érvényesítsék a saját igazukat, sokkal inkább a mielőbbi megoldásra fókuszál. Ezek pedig a további sarkalatos ismertetőjegyei az érzelmi érettségnek:

8 fotó megtekintése

Nyitókép: Getty Images