Sófestés
Ezt a módszert kétféleképpen is lehet alkalmazni. Az egyik az, ha egy rajzlapra folyékony ragasztóval rajzoltok fel egy képet – ezt előtte ceruzával i felrajzolhatjátok akár, és akkor csak a vonalat ragasztózzátok végig. A ragasztót szórjátok le sóval, majd amikor megszáradt, vízfestékkel ki lehet festeni.
A másik módszer, ha lezárható zacskókba kiadagolsz némi sót, majd pár csepp színes ételfestéket csepegtetsz ezekbe, és alaposan összerázva megszínezed a sót. Itt is készítsétek el a ragasztós alapot, majd mehet rá a színes só, kézzel vagy kanalakkal rászórva.
Buborékfóliás nyomda
Ha van otthon buborékfólia valamilyen csomagból, az jó szolgálatot tehet a kreatív játék során is. A fóliát ecsettel érdemes befestékezni, majd ezt nyomtassátok át a rajzlapra. Próbáljátok ki, hogy a fólián használtok több színt, vagy akár egy színt egyszerre, és több rétegben nyomdáztok a papírra.
Pontozós technika
Keverjetek ki vizesebb, hígabb festékeket kisebb műanyagpohárkákba, majd mindegyikbe tegyetek egy-egy fültisztító pálcikát. A rajzlapra pöttyözéssel készülhet absztrakt vagy figurás kép is, és a pontokat akár össze i lehet kötni helyenként egymással egy ecset segítségével. Ezt a módszert kipróbálhatjátok színező oldalak kitöltésére is.
Krumplinyomda
Egy régi és szórakoztató nyomdázási módszer a krumplinyomda. A legegyszerűbb módszer, ha egy burgonyát vastagabb szeletekre karikázol, majd sütikiszúrókkal nyomsz belőlük formákat. De félbe is vághatod a burgonyát és abból óvatosan, a kezedre vigyázva ki is faraghatsz mintát – akár úgy, hogy a sütiformákkal nyomsz bele egy körvonalat. A nyomdát mártsátok festékbe, majd nyomatolhatjátok is a papírra. A felezett burgonyába karcolhatsz is csak néhány vonalat, ami így kisebb területekre osztja az ovális felületet, és ezt különböző színekkel meg is festheti a gyermeked, és úgy nyomtathat vele.
Spriccelős festés
Ez a festési technika ideális nyárra, mert érdemesebb kint a kertben kipróbálni. Egy műanyag szórófejes flakonba töltsetek vizet, majd ezt színes ételfestékkel színezzétek meg. Rögzítsetek festőállványra, keretre, vagy valamilyen függőleges felületre egy nagyobb méretű rajzlapot, és erre lehet ráspriccelni a színes vizet. Ha van több flakon, készítsetek egyszerre több színt, ha nincs, cseréljétek a vizet más színűre időnként, vagy a benne lévő színt keverjétek ki másikkal.
Ragasztószalagos technika
Egy vastagabb rajzlapra maszkoló szalagból ragasszatok fel csíkokat, különböző alakzatokat létrehozva. A rajzlapot ecset és egy vagy többféle színű festékkel ki lehet tölteni, és száradás után csak le kell húzni róla a szalagot.
Műanyag villával
Szintén egy jó nyomdázási technika, ha a műanyag villát mártjátok festékbe, majd ezt nyomtatjátok a rajzlapra. Készülhet absztrakt alkotás, de akár virágokat is ki lehet így alkítani, amiknek utólag szárat, levelet festhettek, vagy különböző állatokat, szörnyecskéket, amiknek pedig készüljön száradás után arc, festékkel vagy filctollal.
Jégfesték
Ehhez szükséges egy kis előkészület: kisebb poharakban ételfestékkel fessetek meg vizet, majd egy jégkocka tartóba adagoljátok ki. Egy-egy fél fa spatulát állítsatok az adagokba. Miután megfagytak, a színes jégkockákkal lehet festeni egy rajzlapon, ahogy ráolvad a víz.
Maszatmentes tapicskolós festés
Egy simítózás zacskóba csepegtessetek kisebb-nagyobb festékpacákat, majd tegyetek bele egy rajzlapot, amit előzőleg méretre vágtatok. Óvatosan zárjátok be, majd fordítsátok meg, és a zacskót kívülről tapicskolva különleges nyomatos kép készülhet. Ha kész a festmény, óvatosan vegyétek ki és szárítsátok meg.