Kisgyerek

Keresünk, kutatunk, nevetünk

Ha a korán ránk szakadó délutáni sötétség miatt a lakásban rekedünk, több idő jut benti játékokra. Nem játékszerből kell több, hanem ötletből!
2008. Január 26.

– A legegyszerűbb, váróteremben is játszható keresgélőshöz csupán két kezünk kell meg egy apró tárgy, akár papírgalacsin. Persze izgalmasabb, ha mazsolával játszunk, amit be is lehet kapni, ha sikerült eltalálni, melyik öklünkben van. Dugjuk hátunk mögé kezünket, majd tartsuk a kisgyerek elé zárt öklünket. Kipróbálhatjuk, hogy szeme láttára csukjuk a mazsolát egyik tenyerünkbe, ám aztán keresztezzük öklünket. Be lehet csapni?

– Takarjunk le négy-öt jellegzetes alakú játékszert (labda, maci, kisvonat, dömpi, baba) egy-egy nem átlátszó vékony kendővel úgy, hogy a kisgyerek ne lássa, mit dugtunk el. Kérdezzük meg tőle, hol a maci, labda. Eltalálja pusztán a kendőn átrajzolódó alak alapján? Fordítva is feltehetjük a kérdést: mi van ez alatt a kendő alatt? Ha már sokat játszottuk, becsaphatjuk egy kicsit. Nagyot nevet majd, ha a labdának vélt gömbölyűségről kiderül, hogy alma, narancs, vagy a maci helyén kutyust talál.

– Helyezzünk el néhány feltűnő színű kockát, labdát, kis lufit, egyéb játékszert a szobában úgy, hogy csak némileg látszódjanak ki a polcról, vagy a párna, takaró alól. Biztassuk, hogy keresse meg a pirosakat, aztán a sárgák, zöldek következnek.

– Kivételesen nagy habfürdőt készítsünk, úgy, hogy egészen befedje a hab a vizet. A kád aljára tegyünk öt-hat játékszert: halacskát, kisautót, műanyag kanalat, körömkefét. Csak ez után tegyük be a kisgyereket a vízbe, és biztassuk, hogy keresse meg a kincseket. Vajon kitalálja, hogy mi az, akkor is, ha még nem látja?

Kapcsolódó cikkeink:

  • Játék szobában, szabadban
  • A kisbaba játékai
  • Játékok korcsoportok szerint
  • Forrás: Kismama magazin