Kisgyerek

Mi segít és mi nem, ha rákapott a káromkodásra a gyerek?

Már eltelt annyi idő az ovi- és sulikezdés óta, hogy a gyerekek a sok klassz dolog mellett pár rossz szokást is „hazahozzanak”.
2023. Október 19.

Hiába tudja minden szülő, hogy a csúnya beszéddel előbb-utóbb az összes gyerek megpróbálkozik, amikor nálatok kerül terítékre, rendkívül zavaró lehet. Segítünk, hogy gyorsabban túl legyetek rajta!

A kutyafáját!

Ember legyen a talpán, akinek nem csúszik ki néha a száján egy-egy csúnya szó. Nem várt helyzetekben vagy olyan szituációkban, mint amilyen például a vezetés mindannyiunkkal megesik a káromkodás, ha viszont egy gyerek használ trágár szavakat, az egészen mellbevágja a felnőtteket. Az aggályokat természetesen értjük, ahhoz azonban, hogy sikerrel ints búcsút a csúnya beszédnek, az egyik leglényegesebb szabály, hogy ne csinálj a bolhából elefántot.

Az első gondolatok, amik azután cikáznak a felnőttek fejében, hogy káromkodni hallották a gyereküket, többnyire a “Hát ezt mégis hol tanulta?”, “Mi lesz, ha rászokik?” vagy “Csak nehogy mások előtt is csinálja!” A kezdeti sokk után jön a nagy kérdés, hogy vajon miként lehet csírájában elfojtani a bajt és még azelőtt megállítani a csúnya beszédet, hogy mindennapossá válna.

Hiába tűnik első hallásra nehéznek, a lényeg, hogy ne ess pánikba! Akár tetszik, akár nem, manapság már úton-útfélen hallanak trágár szavakat a gyerekek is, és ritka, ha nem kapnak kedvet ahhoz, hogy ők is ízlelgessék az arcpirító kifejezéseket. Higgadtsággal, türelemmel és szép szóval – ha nem is egyik napról a másikra – győzedelmeskedhetsz a káromkodás felett!

11 fotó megtekintése

Fotó: Getty Images