A terhességgel járó egyik leggyakoribb kellemetlen tünet a hányinger, amit – tévesen – reggeli rosszullétnek is neveznek (– ami viszont nem csak reggel jelentkezhet, hanem bármikor a nap folyamán). Ha te is küzdesz a rosszullétekkel, a következő ételekkel is érdemes lehet próbálkoznod a panasz enyhítése érdekében.
Sós keksz
Érdemes tartani egy kis sós kekszet az éjjeli szekrényen, hogy ébredés után el tudj belőle rágcsálni néhány falatot, hogy elkerüld a reggeli rosszullétet, írja a Parents.com. Az üres gyomor is okozhat hányingert.
Citrom
Egy kis citrom is segíthet leküzdeni a rosszullétet: szagold meg, facsarj belőle a vízbe, vagy egyszerűen nyalogass meg egy citromgerezdet. A frissítő illata és íze segíthet megnyugtatni a háborgó gyomrot.
Gyömbér
Nagyon gyakran ajánlják émelygés ellen a gyömbért is. Kipróbálhatod tea vagy más ital formájában, de a gyömbéres cukorka is működhet.
Banán
A káliumban és B6-vitaminban gazdag banánnal is érdemes tenni egy próbát. Remek szénhidrátforrás is, így energiát is adhat.
Pirítós
A pirítós és más száraz, szénhidrátban gazdag ételek is segíthetnek a rosszulléteken. Nincs túlzottan erőteljes ízük, így kevésbé valószínű, hogy reggeli rosszullétet váltanak ki. A keményítőben gazdag ételek, mint például a rizs vagy a burgonya jó savkötők is.
Hideg ételek
Az émelygés leküzdésében segíthet az is, ha hideg ételekből eszel néhány falatot, mert a meleg ételek nagyobb valószínűséggel lehetnek olyan illatúak, amelyek kiváltják az öklendezési reflexet. Ennek az oka az, hogy hőre van szükség, hogy jobban felfogjuk az illatokat, szagokat, így a melegebb ételeknek erősebb lehet az illata. Néhány hideg étel, amit érdemes megpróbálni a joghurt, a behűtött gyümölcs, vagy akár a sorbet.
Magas fehérjetartalmú ételek
A portál szerint a kutatások azt mutatják, hogy a fehérjében gazdag ételek, mint például a baromfihús, a marhahús, a hal, a görög joghurt, a babfélék, a diófélék, vagy a tojás segíthetnek távol tartani a hányingert, miközben energiával is feltöltenek. A kutatók úgy vélik, hogy a fehérje a gasztrin nevű hormon növelésével segíthet csökkenteni a reggeli rosszullétet. Az orvosoddal érdemes arról egyeztetned, hogy mennyi fehérjét fogyaszthatsz biztonságosan.
Húsleves
Ha a szilárd étel éppen nehezebben megy, a húsleves, a levesek jól jöhetnek. Ezek elektrolitokat tartalmaznak, és segíthetnek megakadályozni a kiszáradást, ami a hányás gyakori mellékhatása.