Mindenki ismeri a korai terhesség leggyakoribb jeleit: hányinger, émelygés, hányás, fejfájás, gyakori vizelési inger, aluszékonyság, ínyvérzés. No de van még egy jellemző tünet, amit sokkal kevesebben ismernek: a folyamatos fázás. Sokan az első trimeszterben szinte folyamatosan dideregnek. A felelős pedig ismételten a hormonális változásban keresendő.
“A progeszteron hormon a diergés oka” – állítja Dr. Alan Lindemann szülész-nőgyógyász. “Általában a testhőmérséklet megemelkedik fél-egy fokkal. Ahogy a testhőmérsékleted nő, a hőd és a környezeted közötti különbség is nő – emiatt fázol.”
Ha csak a szokásos terhességi fázásról van szó, valószínűleg nem is tart sokáig. Dr. Katherine L. Palmerola, szülész-nőgyógyász a Rompernek elmondta, hogy a fázás és a hőmérséklet-ingadozás nagyon gyakori a kismamáknál, elsősorban az első trimeszterben. A második trimeszterre a hormonok általában stabilizálódnak, és a terhességi tünetek – legyen szó akár hányingerről, akár hőingadozásról – jelentősen enyhülnek.”
A terhesség alatti fázás lehet annak a jele, hogy valami nincs rendben?
Ha rövid ideig tart, akkor nincs ok az aggodalomra, de ha hosszú ideig fennáll, akkor lehetséges, hogy a szervezetednek gondjai vannak például a pajzsmiriggyel – könnyen ellenőrizhető egy vérvizsgálattal, hogy alulműködésről van-e szó. De szinte folyamatos didergés, hidegrázás, fázás lehet alacsony vérnyomástól, vérszegénységtől, fertőzéstől is, utóbbi esetben hüvelyfolyás, erős hasi fájdalom is társul hozzá.Ha az első trimeszterben vagy, valószínűleg nincs miért aggódnod. Takarózz be, vegyél fel még egy réteg ruhát, de a túl forró fürdővel csak óvatosan!(Cikk forrása: romper.com)