Játékában környezete pontos megfigyelésére épít. Az autót úgy vezeti, mint apa vagy anya, a kislányok vacsorát főznek és perlekednek “gyerekeikkel”, takarítanak, időnként sóhajtoznak, ahogy azt a felnőttektől látják.
Kialakulnak az első nagy barátságok. A játékokba szívesen bevonják óvodástársaikat, barátaikat. A nagy vasút- és autópálya-építésben, legózásban, homokvárépítésben apa is szívesen részt vesz, sokszor ekkor mélyül el igazán az apa-gyerek kapcsolat.
A szerepjátékok során váltakozva jelenik meg a valóság és a képzelet. “Játékból” vásároljunk, mossuk ki a babaruhát! Felnőtt segítségével már szívesen játszik társasjátékokat, az egyszerű szabályokat érti és jól követi, bár ha vesztésre áll, még érzelmei irányítják.
Mit játsszunk?
A mesekönyvek mellett már érdeklik az ismeretterjesztő művek is. Vannak kedvenc zenéi, mesejátékai, ezeket szívesen hallgatja. A legkisebbeknek való kártyajátékokat, társasokat már élvezi, az óvodai körjátékok szabályait is megérti. A szerepjátékok kellékei továbbra is első helyen állnak, mind nagyobb hangsúlyt kap, hogy mi a “lányos”, mi a “fiús”. A játszótéren, ovikertben beindul a “bandázás”, a csapatok közös, visszatérő, sajátos szabályokkal rendelkező játékokat is kialakíthatnak.
Forrás: Kismama magazin