A Sleep Medicine című lapban közzétett kutatást vezető Sakari Lemola, a Warwick Egyetem pszichológusa hozzátette, hogy a rossz alvás a gyerekek mentális és fizikai állapotára, valamint az iskola teljesítményére is kihat, ezért sem szabad figyelmen hagyni a problémát.
A vizsgálat során EEG segítségével kísérték figyelemmel közel 200 hét és tizenkét év közötti gyermeknek és szüleinek az alvásminőségét, és azt találták a szakemberek, hogy ahol az anya álmatlansággal küzdött, ott a gyermek is nehezen aludt el és hamar felébredt. Az apák és gyermekeik között nem volt kimutatható hasonló összefüggés, aminek az oka az lehet, hogy a gyerekek több időt töltenek az anyjukkal, ezért az ő viselkedésük jobban befolyásolja őket.
Az is tény, hogy a gyerekek a szüleik viselkedését utánozzák, illetve a DNS-üket is öröklik, így eleve örökölhetik is a rossz alvásra való hajlamot, de a kialvatlanságba, álmatlanságba emellett a családi körülmények, veszekedések, gondok is belejátszhatnak, melyek a szülőket és a gyerekeket egyformán negatívan érinthetik.
Kapcsolódó cikkeink:
– Ha keveset alszik, rontani fog a suliban!
– Így változik a nappali alvás a gyereknél
– 7 tipp, hogy túléld az alváshiányt
Forrás: Medipress