Ha végignézed, hányféle gyakori oka lehet az éjszakai ébredéseknek, belátod, hogy nehéz volna határidőt szabni.
1. Megéhezett!
Különösen az első hónapokban gyakori, hogy az éhség ébreszti fel éjszakánként is három-négy óránként a kisbabát. Ez a szoptatott babákra különösen jellemző, mert az anyatejet könnyen és gyorsan megemésztik, ami rendjén is van így, fejlődéséhez, állapotához az igény szerinti szoptatás a legkedvezőbb, ebbe az éjszakai műszak is beletartozik.
2. Jön a foga
Nem minden csecsemőt visel meg a fogak áttörése előtti állapot. Aki viszont érzékeny az ínyét, állkapcsát feszítő érzésre, és rosszul érzi magát tőle, annál hónapokig tartó, hosszabb-rövidebb szünetekkel tarkított éjszakai nyűglődésre készülhettek fel. Jó néhány fogacska kibújását kell átvészelnetek!
3. Rengeteg új benyomás napközben
Gyakori tapasztalat, hogy akkor, ha a napi programok, helyszínek erősen eltértek a megszokottól, a kisbaba fokozott nyugtalansággal, gyakori éjszakai ébredéssel reagál. Ettől még nem kell tartani minden kiruccanástól, mert egy-két nap alatt általában rendeződik a helyzet.
4. Sokszor mondtál nemet
Nyolc-tíz hónapos korában a csecsemő igyekszik birtokba venni a lakást. Ide-oda kúszik, érdekes tárgyakat talál, de sajnos túl sokszor ütközik falakba, amikor szülei azt mondják: NEM SZABAD! Ezt nagyon nehéz elviselni. A különösen sok frusztrációval járó napok után nem csoda, ha éjszaka sokszor felsír a kicsi.
Kapcsolódó cikkeink:
Forrás: Kismama magazin