lázcsillapító
Lázcsillapító: mi adható a gyereknek és milyen gyakran?
A láz megemelkedett testhőmérséklettel járó állapot. Leggyakoribb oka valamilyen banális fertőzés, de állhat a háttérben gyulladásos és autoimmun betegség, szervgyulladás, a hőszabályozás zavara, hormonbetegség, daganatos betegség, sőt gyógyszerhatás is.Mikor kell lázcsillapító után nyúlni?
Szülőként könnyen megijedünk, ha gyermekünk lázas lesz, pedig a láz számtalan kisgyermekkori betegség kísérőtünete lehet.Tények és tévhitek a lázgörcsről
Talán nincs is riasztóbb jelenség a lázgörcsnél! Ennek megfelelően rengeteg hiedelem száll róla szájról szájra. Szakértőnk dr. Gyöngyössy Eszter gyermekgyógyász.Lázcsillapítás újratöltve
Az elmúlt évtizedekben azonnal csillapítottuk a gyerek lázát, amint kissé felszökött. Jött a hűtőfürdő és a hideg vizes testborítás, a kúp és ezzel együtt a sűrűn ömlő könnyek. Mert a gyerkőcök utálták!Mikor veszélyes a láz?
Összeállításunk az Országos Gyermek-egészségügyi Intézet Otthoni teendők gyermekkori lázas állapot esetén című ajánlása alapján készült.Ne aggódj, ha lázas a gyerek!
A kisgyerekes szülők körében gyakori a láztól való rettegés - állapítja meg az Amerikai Gyerekgyógyászati Akadémia (AAP) közzétett jelentésében, melyben az orvosok arra intik a szülőket, hogy nem szükséges mindig kezelni a megemelkedett testhőmérsékletet.Lázcsillapítás: gyógyszerrel vagy más módon?
Sokféle lázcsillapító kapható, de vajon egyformán hatékonyak? És mit várhatunk a hagyományos módszerektől?Mit tartsunk a házipatikában?
Összegyűjtöttük a legfontosabbakat, hogy baj esetén minden kéznél legyen!Lázas készülődés lázcsillapításra
A láz csillapítására alkalmazott gyógyszerek többsége vény nélkül kapható a gyógyszertárakban. Miként lehet eligazodni a forgalomban lévő lázcsillapítók között? Egyáltalán mikor kell hozzájuk folyamodnunk? Hogyan hatnak?