
szociális képességek


Montessori-tippek, hogy jobban boldoguljon a többi gyerek között
Akár még csak tanulgatja a közösségi viselkedést a játszótéren, akár már ovis, sok gyereknek okozhat nehézséget, hogyan viselkedjen a többi gyerekkel. Hogyan segíthetsz neki?
A koraszülöttek nehezebben lesznek szerelmesek?
Nehezebben alakítanak ki romantikus kapcsolatokat azok a felnőttek, akik koraszülöttként (a 37. terhességi hét előtt) jöttek a világra - állapította meg egy nagyszabású kutatás.
Az apától is függ, mennyire lesz magányos a gyerek
Senki nem vonja kétségbe a barátságok erejét, ám a közeli kapcsolatok alapját már jóval korábban letesszük: az apuka és a gyermek közötti kötődés és szeretet a meghatározó a későbbi életünkben is.
A kétévesek okosabbak, mint hinnéd
Biztosan veletek is megtörtént már: tipegőd olyat tett vagy mondott, amely komoly tudásról vagy kifinomultságról árulkodott, esetleg meglepően "felnőttes" szavakat, szófordulatokat használt.
Ennyi mindent fejleszt a játék
Felnőttként mit irigylünk a legjobban a gyerekektől? Valószínűleg az önfeledt, spontán játékot! A játéknak ráadásul rendkívüli szerepe van a fizikai, szellemi és lelki fejlődésben egyaránt.
A legegyszerűbb autizmus teszt
A kutatók összefüggést találtak a baba fejtartása és az autizmus között. Az egyszerű teszt pozitív eredménye mindössze kockázatnövekedést jelent - figyelmeztetnek a szakemberek.
Az esti mese fejleszti a gyerekek szociális érzékét
Egy kutatás szerint azok a gyerekek, akiknek a szülei sokat olvastak kiskorukban, jelentős előnnyel indulnak iskolakezdéskor.
Ezért éri meg olvasni a gyereknek
Már az egészen kicsi gyerekeknek is érdemes rendszeresen felolvasni: a szakemberek szerint ez ugyanis javítja a szociális képességeiket és a figyelmüket, ezzel pedig olyan előnyökre tehetnek szert, ami még az iskolai teljesítményüket is javítja.
Ezekre a képességekre van szüksége a gyereknek iskola előtt
Felejtsd el a 100-ig számolást vagy a különböző mondókákat, verseket. A gyerekeknek valójában összefüggéslátásra van szüksége.
29 taktika, ami működik a kisgyerekeknél
Amikor a kisgyermeked átlépi a dackorszak küszöbét, hirtelen olyan elképesztő kihívásokkal találod szembe magad, amikre korábban álmaidban sem gondoltál volna.
Így fejleszd a totyogó szociális készségeit
Minden szülő tudja, hogy egy kisgyermek szociális készségeit fejleszteni nem egyszerű. Mert bár a totyogók szeretnének barátságosak, kedvesek és jókedvűek lenni másokkal, a saját félelmeik és vágyaik sokszor az útjukban állnak.
Menjen idén iskolába?
Minden év tél végén-tavasz elején sok szülő aktuális kérdése, hogy vajon menjen a gyerek iskolába vagy maradjon még egy évet. Megérett rá? Hogy döntse el a szülő a kérdést? Deliága Éva gyermekpszichológus 9 kérdésben összegezte az iskolaérettség jeleit.
7 tipp a gyerek szociális érzékenységének fejlesztésére
Minden szülő azt szeretné, hogy egyszer majd gyermekéből empatikus felnőtt váljon. Megbízható barát legyen az iskolában, együttérző társ a párkapcsolatban, emberséges munkatárs vagy vezető a munkahelyen. Hogyan lehet segíteni a folyamatot?
Mikor nevetik el először magukat a babák?
Kuncogás, nevetés - az egyik legimádnivalóbb hangok, amiket egy kisbaba kiadhat magából. De mégis mikor kezdik?
Ötéves korunkra értjük meg, mit jelent felváltva végezni egy feladatot
Azok, akik kisgyerekekkel foglalkoznak, pontosan tudják, milyen nehéz megértetni a legkisebbekkel, hogy miért kell megosztani a játékaikat másokkal, és miért kell nyugodtan várakozni, amíg ők következnek.