Ez a medence területén hasznos folyamat, hiszen megkönnyíti majd a magzat áthaladását a szüléskor. Ugyanakkor a meglazult ízületek panaszokat is okozhatnak. Csökkentsük igénybevételüket: amit lehet, ülve végezzünk, tartsunk gyakran pihenőt, változtassuk testhelyzetünket.
Hosszas ülés vagy állás után a vénákból nehezen áramlik visszafelé a vér, nehéznek érezzük lábunkat, a lábfejben és a boka körül vizenyő képződik. Reggel még belefér a lábunk a cipőbe, estére már nem. Munkahelyünkön iktassunk be mások számára akár észre sem vehető, vérkeringést serkentő gyakorlatokat.
Körözzünk bokánkkal kifelé, majd befelé, amíg csak jólesik.
Nyújtsuk ki lábunkat, feszítsük vissza a lábfejet, hogy vádlink húzódjon, majd ernyesszük el, ismételjük jó néhányszor.
Munka után feküdjünk a talajra, támasszuk fel sarkunkat a falnak, vagy tegyük fel alsó lábszárunkat egy székre, és pihenjünk így negyedórát. Ebben a helyzetben a vér visszafolyik a vénákból. Fokozhatjuk a hatást, ha lábunkkal biciklizünk a levegőben.
Jót tesz egy hűsítő zuhany: erős sugárban eresszük alsó lábszárunkra és lábfejünkre a hideg vizet. Az úszás és a vízi kismamatorna is segíthet.
Kenjük be hűsítő krémmel vagy olajjal a lábat. Mindig lentről felfelé simítsuk a bőrre. Masszírozzuk végig alsó lábszárunkat és a lábfejet először erőteljesen körbefogva a lábat lentről felfelé, majd apró csipkedő mozdulatokkal.
A szoros harisnyanadrág, gumiharisnya viselésével kívülről támaszthatjuk a vénákat, de fontos, hogy helyesen húzzuk fel. Reggel felkelés előtt még fekve húzzuk a lábunkra. Sehol ne vágjon be gumigyűrűszerűen, ezzel csak még jobban elszorítaná a vérkeringést.
Ezek is érdekelhetnek:
Miért fáj éjszaka a lába?
Hogyan őrizd meg a helyes tartást a terhesség alatt?
Ezt kockáztatod, ha magassarkút viselsz!
Mire utal, ha tikkel a szemed?
Forrás: Kismama magazin