
köröm


Mivel vághatjuk a baba körmét?
A baba körmeinek vágása az elején ijesztő és nehéz feladatnak tűnhet, főként az első babás szülőknek. Az izgő-mozgó baba, az aprócska ujjak és lábujjak, és a vérzéstől való félelem miatt érthető, ha valaki jobban tart ettől a feladattól.
Mit csináljunk és mit ne, ha a gyerek rágja a körmét?
A körömrágás nem csak esztétikai probléma, ezért - bár az esetek többségében ártalmatlan és gyorsan múló jelenség - jobb nem félvállról venni.
Mi a teendő, ha benőtt a baba körme?
Nemcsak felnőtteknél, hanem gyerekeknél, kisbabáknál is előfordul, hogy benő a köröm, fájdalmat, duzzanatot okozva. A közhiedelemmel ellentétben a probléma nem veleszületett, hanem a körömvágás módján múlik.
Miért nő gyorsabban a haj és a köröm a terhesség alatt?
A székrekedés, gyomorégés, reggeli rosszullét, lábdagadás mind olyan terhességi tünetek, amelyek miatt megfordulhat a kismama fejében, hogy a terhességi hormonok csak nyomorúságossá akarják tenni ezt az időszakot.
Hogyan vágjuk a baba körmét?
A kisbabák hadonászó kezeikkel könnyen sérülést, karmolást okozhatnak arcukon, ráadásul gyorsabban nőnek körmeik, mint a felnőtteké. Mire figyeljünk a körömvágás során?
Körömfestés terhesség alatt
Kezük és lábuk körmeit a terhes nők is nyugodtan kifesthetik, hiszen ebből semmilyen káros anyag nem jut át a szervezetükbe. De lemosáskor már legyenek óvatosabbak!
Figyeld a babádat!
Hazaérkezés után - de már az újszülött osztályon is - minden anyuka gondosan figyeli a kisbabáját, és természetesen szeretné, ha minden a legnagyobb rendben lenne. Mit érdemes nézni, vizsgálni otthon a szülőknek?