
matematika


Matekképletet alkottak arra, hogy mikor fog hisztizni a gyerek az autóban
T=70+0.5E+15F-10S - ez a képlete annak, hogy egy hosszú autóút során jellemzően mikor kezd el hisztizni a gyerek az autóban. Eláruljuk: 70 perc múlva.
Ilyen összefüggésben van a matektudás a felnőttkori sikerekkel
Egy amerikai kutatás a matematikai képességek, a társadalmi siker és az elégedettség közötti viszonyt vizsgálta.
Ez a 11 éves autista kislány elsőben megbukott matekból, végül számtanzseni lett
Az elsős tanítók szerint gond volt a felfogásával, később viszont lángra lobbant benne a matematikához fűződő tehetség, és világrekorder lett belőle!
Nem jobbak a fiúk a matekban a lányoknál
Elterjedt nézet, hogy a lányok matematikai képességei rosszabbak a fiúkénál. Erre cáfol most rá egy új kutatás.
Egy 10 éves fejszámoló zseni képviselte hazánkat a világbajnokságon
Egy tízéves szegedi kislány képviselte Magyarországot a mentális matematika világbajnokságon, ahova még soha, egyetlen magyar sem jutott ki. Szin Jázminnak sikerült.
A szülő is tehet érte, hogy jó matekos legyen a gyerekéből
Szakemberek szerint a korai matematikai készségek talán még az írástudásnál is fontosabbak, és nagyobb mértékben meghatározzák a gyermek későbbi iskolai teljesítményét, sőt majd a felnőttkori fizetését is.
A matematikai képességek öröklődnek
Azok a szülők, akik kiemelkedő matematikai tehetséggel rendelkeznek, jó eséllyel olyan gyerekeknek adnak életet, akik szintén nagyon jó lesznek matekból.
Már a babáknál is látszik, ki lesz jó matekból
Ha a csecsemők térbeli gondolkozását és orientációját figyelemmel kísérjük, sok megtudható arról is, hogy a későbbiekben milyen matematikai képességeik lesznek.
Mi az összefüggés a jobb- vagy balkezesség és a matek készségek között?
A Liverpooli Egyetem kutatásából az derült ki, hogy bár létezik összefüggés a jobb- vagy balkezesség és a matematikai készségek között, ez sokkal összetettebb, mint gondolnánk.
A génekben van a matek utálata?
Miért van az, hogy egyesek alig várják, hogy megoldhassanak egy érdekes matek példát, mások pedig már pusztán a számok említésére is idegesek lesznek? A válasz a kutatók szerint a génjeinkben keresendő.