
terhességi cukorbetegség


Terhesség cukorbetegen: mire figyeljünk nyáron?
Egyre több kismamánál kerül manapság diagnosztizálásra a terhességi cukorbetegség, mely mind a babára, mind az anyukára igen nagy veszélyeket rejt, ha nem kezelik megfelelően.
Segítséget kapnak a terhességi cukorbeteg kismamák
Terhességi cukorbetegség: megrémülnek, akik meghallják a diagnózist. Pedig megfelelő szakmai segítséggel nem veszélyes a dolog - most újabb segítséget is kapnak a kismamák.
Terhességi cukorbetegség: mégsincs akkora jelentősége a súlygyarapodásnak?
Egy új kutatás megkérdőjelezi azt, hogy a várandósság alatti túlzott súlygyarapodás jelentős kockázati tényezőt jelent a gesztációs diabétesz kialakulásában.
HbA1c-érték: mit jelent?
Cukorbetegség vizsgálatakor találkozhatunk a HbA1c-értékkel. Mit mutat a HbA1c-érték? Terhességi cukorbetegség megállapítására alkalmazható-e?
Terhességi cukorbetegség: az enyhébb tüneteket is észre kell venni
A terhességi cukorbetegség (gesztációs diabétesz) világszerte az összes várandósság 1-14 százalékában jelentkezik és előfordulása egyre növekszik.
Terheléses vércukorvizsgálatra készülsz? Erre figyelj oda!
Az OGTT (oral glucose tolerance test, azaz orális glükóz-tolerancia teszt) vizsgálatot, más néven a terheléses vércukor vizsgálatot minden kismamának kötelező elvégeztetnie.
Nőhet a felnőttkori szívbetegség kockázata, ha az anya terhességi cukros volt
Fokozott lehet a kockázata a szívbetegség kialakulásának azoknál a fiatal felnőtteknél és kamaszoknál, akiknek az édesanyja cukorbetegséggel küzdött a várandósság idején - derült ki egy friss tanulmányból.
A leggyakoribb hibák, amiket a terhességi cukorbetegséggel küzdők elkövetnek
A gesztációs diabétesz egyre több kismamánál jelentkező probléma, amely nem csak az anya, de a baba egészségére nézve is rejt veszélyeket.
Egyre gyakoribb a terhességi cukorbetegség
Az elmúlt évtizedekben emelkedett a terhességi cukorbetegséggel küzdő kismamák aránya. Mi számít rizikófaktornak? Hogy lehet csökkenteni a kialakulásának a kockázatát?
Egy alattomos terhességi kór, ami sok bajt okozhat
A terhességi cukorbetegség szinte teljesen tünetmentes, fájdalommal sem jár. Azonban a babára nézve sok veszélyt rejt, ha nincs megfelelően kezelve.
Erre figyelj oda szülés után, ha terhességi cukrod volt
Általában a szülést követően helyreáll a cukoranyagcseréje a terhességi diabétesszel küzdő kismamáknak. Azonban a GDM - ne felejtsük el - egy intő jel: mind az anyánál, mind a gyermeknél nagyobb a kockázata a cukorbetegség kialakulásának.
Terhességi cukorbetegség: mindig kell inzulin?
A terhességi cukorbetegség veszélyes állapot, mely kezelés nélkül igen negatív hatást gyakorol a babára és az kismamára is. Éppen ezért fontos komolyan venni és szigorúan betartani az orvos, dietetikus utasításait.
Ezeket kell tudni a terheléses vércukor vizsgálatról
A terheléses vércukor vizsgálat (OGTT) a cukorbetegség és az azt megelőző állapotok diagnosztizálására szolgáló eljárás.
Prediabetes-t okozhat a gyermeknél az anya terhességi cukorbetegsége
A 2-es típusú cukorbetegség és a prediabetes-es állapotok kialakulásában több tényező és rizikófaktor is részt vehet- ilyen többek között a túlsúly, a helytelen életmód, ám a probléma forrása olykor nem is az érintettnél, hanem az édesanyjánál keresendő.
Terhességi cukorbetegség: szülés után sem lehet hátradőlni
A terhesség során sajnos olykor cukorbetegség alakul ki, amit gesztációs diabétesznek neveznek. Ennek gyakorisága háromszorosára nőtt az elmúlt 20 évben. Az állapot mind a babára, mind az mamára veszélyeket rejt, ezért fontos a megfelelő kezelés.