Rakosgat? Gyűjtöget? Halomba és egymásra pakol? Légy türelmes vele! A tárgyak összegyűjtése, rendszerezése a gyermekek fejlődésének természetes része. Ahogy a tárgyakat, játékokat összeszedik és csoportosítják a kisgyermekek, jól tükrözi a fejükben zajló történéseket. A gyerkőcök maguktól igyekeznek felfedezni és kitalálni a világ működését, és ebben kiválóan segítenek nekik az egymásra pakolható, egymásba illeszthető és szétszedhető játékok is.
A babák 12-18 hónapos koruk között már stabilan ülnek, és képesek két kezükkel egyszerre játszani, fogni, pakolni, manipulálni. Ez idő tájt 2-3 formát, építőelemet már egymásra tudnak tenni, és akár kisebb-nagyobb karikákat rúdra tudnak illeszteni.Használd a baba fejlődése kalkulátorunkat, hogy nyomon tudd követni kisbabád fejlődését!
A gyűrűpiramis, amely számtalan variációban, színben megvásárolható, egyike a gyermek legkorábbi játékainak, ami szétszedhető, összerakható emiatt pedig a kíváncsi gyerkőcök nagy kedvence lehet. A játék lényege, hogy a különböző méretű és színű gyűrűket növekvő sorrendben kell a gyermekeknek felrakni egy talapzatra rögzített rúdra vagy kúpra.
Mit fejleszt?
A gyűrűpiramis használatával a gyermek szem-kéz koordinációja, koncentrációja, gondolkodása és térbeli észlelése is fejlődik. A gyűrűpiramis megismerteti vele a színeket és formákat, a különböző méretű gyűrűk segítségével pedig fejlődik logikája, hiszen megtanulja megkülönböztetni a kisebb-nagyobb méreteket és a sorrendiséget.
A gyűrűpiramis egyúttal a finommotorikus készségeket is kiválóan fejleszti, hiszen használatával ügyesedik a baba keze is.
A játék nagy előnye, hogy a megoldás kontrollját is tartalmazza, hiszen a gyermek, ha játék során észleli, hogy rosszul helyezte fel az elemeket, korrigálhat is azonnal.
Kapcsolódó cikkeink a gyermek fejlődése témában:
- Mennyi játék legyen a gyerek körül?
- Téged zavar, a gyereket fejleszti
- Mikortól igényli egy kisgyerek, hogy más gyerekekkel is játszhasson?
- A bábozás így fejleszti a gyermeket
- A tili-toli játék nem csak a szórakozásról szól
- A legjobb retro gyermekjátékok
- Így fejleszt a formabedobó
- Építőjáték: mikor milyet vegyünk a gyereknek?