A bőr (és a fejbőr) faggyútermelését nagyban befolyásolja bizonyos hormonok mennyisége – pont azoké, amelyekre a várandósság, szülés, szoptatás és ráadásként még a stressz is hatnak. Ne csodálkozz hát, ha ilyenkor többek között a hajad sem olyan, mint amit megszoktál. Előfordulhat, hogy hamarabb zsírosodik, de az is, hogy húzódik, viszket, száraz. Minimális hámlás is normális lehet – de nem kellemes. Ha nem érzed kórosnak, kimondottan problémásnak, akkor egyik miatt sem kell aggódnod, de beletörődnöd sem kell. A hajtípusodnak megfelelő ápoló termékek mellett létezik még egy szuper kozmetikum, amely nagyon sokat segíthet a fejbőröd egyensúlyának visszaállításában: ez a fejbőrradír.
Tiszta és ápolt
Egyre nagyobb trend az úgynevezett scalp facial, vagyis az olyan kezelések, amelyek olyan alapossággal kezelik a fejbőrt, mint az arcbőrt. És ma már egyáltalán nem csak a szalonokban elérhető mindez, az alapos fejbőrápoló és -kényeztető kezeléshez szükséges termékek már otthoni használatra is könnyen elérhetőek. Ahogy a kozmetikus is radírozással (vagy hámlasztással) kezdi a kezelést, és otthon is az első lépés a bőr elhalt hámsejtektől való megszabadítása, ugyanúgy ezt a feladatot a fejbőr esetében sem szabad elhanyagolni. A speciális fejbőrradírok fantasztikus hatással lehetnek a fejbőr állapotára, működésére. Összegyűjtöttük, miért is érdemes kipróbálni őket.
- Az elhalt hámsejtektől való megszabadítás segíti a friss sejtek termelődését, a fejbőr regenerálódását.
- A fejbőrradír a bőrre tapadt, onnan samponnal csak nagyon nehezen eltávolítható szennyeződéseket is képes letisztítani onnan.
- Aki gyakran használ stylingtermékeket, például hajlakkot, szárazsampont, annak különösen fontos ezektől fejbőrradírral rendszeresen megszabadítani a fejbőrét.
- A leradírozott fejbőr vér- és ezáltal az oxigénellátottsága javul, aminek köszönhetően a hajhagymák is több tápanyaghoz és oxigénhez jutnak.
- A radírok a szálakról is eltávolítják a rájuk tapadt faggyút, szennyeződéseket, ezáltal azok fényesebbek, könnyebben kezelhetőek, rugalmasabbak lesznek.
- A fejbőrradír segít megszabadulni a felesleges faggyútól, de nem szárítja túl a fejbőrt. Ezzel nem bontja meg az egyensúlyt még jobban, inkább segít visszaállítani azt.
- Felfrissítő, méregtelenítő és nyugtató hatásuk is van ezeknek a termékeknek, ami különösen jól jöhet, ha érzékeny a fejbőröd.
- Használata után jobban tudnak érvényesülni a hajra felvitt egyéb ápolók jótékony hatóanyagai.
Próbálj ki egyet az alábbi szuper termékek közül! A cikk a galéria után folytatódik.
Így használd a fejbőrradírt
Ugyan radírnak hívják ezeket a termékeket, de nem minden esetben szemcsés, dörzsölő hatást kifejtő textúrákról van szó. Jobb lenne talán a peeling elnevezés, ebbe ugyanis beletartoznak a kémiai hámlasztókat, például szalicilsavat tartalmazó termékek is, amelyek szintén segítenek a fejbőr tisztításában, felszabadításában, a szennyeződések és az elhalt hámsejtek eltávolításában – ahogy az arcon alkalmazott és mostanában olyan divatos kémiai hámlasztók. Ami fontos, ha ilyet használsz:
- Havonta egy, maximum két alkalommal vesd be
- Csak a javasolt mennyiséget használd a termékből
- Ne dörzsöld vele erőteljesen a fejbőrödet, nem lesz tőle hatékonyabb, sőt
- Ha irritációt, kellemetlenséget, égő érzést tapasztalsz, mosd le azonnal
Nedves hajra vidd fel, finoman masszírozd a fejbőrödbe. Kevés víz hozzáadásával habosítsd fel, masszírozd be mindenhol. Alaposan, bő vízzel öblítsd ki a végén.
Különösen jól jöhet egy ilyen kezelés, ha korpásodik a hajad, sokat sportolsz és gyakran megizzadsz, vagy épp hajhullást tapasztalsz.
Nyitókép forrása: Getty Images