
beágyazódás


A beágyazódás segítése
A megtermékenyített petesejtek csupán az esetek 25-30 százalékában ágyazódnak be. Mit tehetünk azért, hogy segítsük a beágyazódást?
Mennyi idő után esünk teherbe szex után?
Mennyi időbe telik a tényleges fogantatás, és mikor történik a beágyazódás?
Lehetnek jelei a beágyazódásnak?
Lehet tapasztalni bizonyos tüneteket, amikor a megtermékenyített petesejt beágyazódik?
Terhesség alatti vérzés: ezek lehetnek az okai
Várandósság során az egyik legijesztőbb az, amikor a kismama kisebb-nagyobb vérzést tapasztal. Ilyenkor mindenkinél először a rettegett vetélés képe jelenik meg, ugyanis az egyik fő tünete a vérzés.
Ovuláció utáni napok – A test jelzései
Ha ismerjük a testünk működését, akkor az ovulációt követő első hetekben felismerhetjük a terhesség korai tüneteit.
Terhesség: a beágyazódást fájdalom és vérzés is kísérheti
A beágyazódási fájdalom a terhesség korai jelei közé tartozhat, persze nem mindenkinél jelentkezik. Terhesség alatt jelentkezhetnek görcsök, de nem mindegy mikor és mi okozza. Lehet ártalmatlan és utalhat bajra is.
Beágyazódás: jelek és problémák
Beágyazódásról akkor beszélünk, amikor a megtermékenyített petesejt megtapad a méh falán. Mi történik ilyenkor a szervezetünkben?
Beágyazódási problémák teherbeeséskor – Lehetséges okok
A teherbeesés igen bonyolult és összetett folyamat, nem csoda, hogy megannyi probléma állhat az útjában. Ugyanis, amennyiben megtörtént a petesejt megtermékenyülése, még rá vár a beágyazódás, mely különböző állapotok miatt könnyen meghiúsulhat.
A beágyazódás jelei
Sokan semmilyen jelét nem érzékelik a beágyazódásnak, de vannak, akiknél konkrét tünetek jelentkeznek. Lássuk, melyek lehetnek ezek.
Hogyan alkalmazzuk a terhességi tesztet?
Nyelvünk gazdagsága a terhesség meghatározására lehetővé teszi egy nagyon kifejező jelző használatát: másállapot. De honnan tudhatjuk, hogy valóban másállapotban vagyunk? A terhességi teszt segíthet.