
bukás


Ennyi mindent jelezhet a csecsemősírás
Jól tudjuk, hogy a kisbabák egyetlen kommunikációs csatornája a sírás, így jeleznek sok mindent. Éppen ezért nem kell megijedni attól, ha a csecsemő naponta akár 1-2 óráig is sír. Van azonban néhány kórkép, amelyeket jó, ha felismerünk.
Ez a 11 éves autista kislány elsőben megbukott matekból, végül számtanzseni lett
Az elsős tanítók szerint gond volt a felfogásával, később viszont lángra lobbant benne a matematikához fűződő tehetség, és világrekorder lett belőle!
Csendes reflux a babánál
A refluxot nem szabad összekeverni a bukással - míg a bukás gyakori, és a legtöbbször teljesen normális jelenség a babánál, addig reflux esetén szükséges az orvosi konzultáció.
Bukás a babánál: mi okozza?
A bukás egyáltalán nem ritka jelenség a kisbabáknál. Több oka is lehet annak, ha egy baba bukik, ezeket vesszük most sorra.
Gyakori légúti betegségek csecsemőknél? Reflux is okozhatja!
Ha a náthás megbetegedések gyakran ismétlődnek, és egyéb tünetek is jelentkeznek, előfordulhat, hogy a háttérben reflux betegség áll.
Bukás és reflux – mikor kell orvoshoz fordulni?
A bukás természetes jelenség csecsemőkorban, ám a tünetei nagyon hasonlóak a reflux betegséghez, ami viszont már orvosi kezelést igényel.
6 ijesztő, de ártalmatlan jelenség a babánál
Ha újdonsült anya vagy, akkor biztosan találkozol olyan jelenséggel, ami ijesztő a babáddal kapcsolatban, miközben teljesen normális jelenségről van szó.
Reflux is okozhat gyakori légúti betegségeket a csecsemőknél
Többgyermekes családokban gyakran előfordul, hogy a nagyobb testvérek óvodából, iskolából szerzett légúti betegségei megfertőzik a kisbabát is. Ha azonban a nátha gyakran ismétlődik, előfordulhat, hogy reflux áll a háttérben.
Ha furcsán viselkedik a baba
Ha furcsán viselkedik a baba, a szülők gyakran segítséget kérnek az orvostól. Általában ezek az aggodalmak teljesen alaptalanok, csupán olyan, elsőre szokatlan vagy bizarr jelenséget tapasztalnak a szülők, amit nem ismertek korábban.
Ha bukik a baba – avagy mi az a habituális hányás?
Az első három-négy hónapban a csecsemők néha túl mohón szopnak, esznek, és közben olyan sok levegőt nyelnek, vagy akkora adagot vesznek magukhoz, hogy étkezés után rendszeresen "buknak", azaz kisebb-nagyobb mennyiséget kiköpnek.
Csecsemőkori bukás, reflux – A kezeletlenség veszélyei
A gastro-oesophagealis reflux gyakori probléma csecsemőknél, mely rendszerint többszöri, kis adagokban történő etetéssel, az ágy fejvégének megemelésével, a tápszer cseréjével, hordozással jól kezelhető.
Reflux a babáknál és a gyerekeknél
A bukás a szülőnek ismerős lehet szoptatás, etetés után, a jelenséget gastrooesophagealis refluxnak (GER) nevezik. A kellemetlen közérzetet okozó bukást, a fájdalmakkal járó etetést és fogyást a gastrooesophagealis reflux betegség (GERD) okozza.
Baj, ha sokat bukik a baba?
A csecsemők többsége az első hetek, hónapok során hajlamos a bukásra. Ez teljesen normális mind az anyatejes, mint a tápszeres babáknál, hiszen a fejletlen emésztőrendszerük miatt visszabukhatnak némi ételt. Meddig normális a bukás? És mikor kell aggódni?
Ha bukik a baba
A"bukós" babáknál jellemzően minden étkezés után visszajön a táplálék. Ez főleg egy kezdő szülőnek rémisztő látvány lehet. Dr. Sztanó Gabriella gyermekorvossal beszélgettünk arról, hogy lehet e a bukás veszélyes és várhatóan mikor növi ki a baba?
Reflux kisbabáknál: ezek a legfontosabb tudnivalók
A reflux számtalan kellemetlen tünettel járó betegség, amely már csecsemőkorban is megjelenhet. Milyen veszélyei vannak? Hogy csillapíthatjuk a tüneteket?