Nem mindegy, mit minek a közelében tárolunk
Az egyes gyümölcsökből és zöldségekből felszabaduló etén nevű szerves vegyület fel tudja gyorsítani az érést. Ezért egyes etén-kibocsátó élelmiszereket érdemes távolabb tartani az arra érzékenyektől. Érzékenyebbek például a mangó, a spárga, az őszibarack, a hagyma, a padlizsán, a szőlő és az uborka – ezektől célszerűbb távolabb tárolni a sárgadinnyét, az avokádót, a körtét, a paradicsomot, a paprikát és a banánt.
Öblítsd le a leveles zöldségeket
A spenót, a rukkola, a saláta és más zöld leveles zöldségek tovább maradnak frissek, ha hideg vízzel átmossuk ezeket, mielőtt a hűtőbe kerülnek. Papírtörlőbe csomagolva érdemes tárolni, lezárható zacskóban vagy műanyagdobozban.
Vágjuk le a zöldet a sárgarépáról
A sárgarépa zöldje felszívhatja a frissességet és a tápanyagokat a zöldség többi részéből. Ezért ha olyan répát vettünk, amin szár is van, tárolás előtt vágjuk le róla.
A gyömbért jobb lefagyasztani
A friss gyömbérgyökeret általában nem használjuk fel elég gyorsan. Néhány hétig eláll a hűtőben, de ha tartunk tőle, hogy addig nem fogy el, érdemesebb lefagyasztani a maradékot. Felszeletelve vagy lereszelve, fóliában vagy visszazárható zacskóban tárolva legalább három hónapig friss marad a fagyasztóban.
Így érdemes tárolni a hagymát
A hagymának a legjobb, ha hűvös, jól szellőző, száraz helyen tároljuk. Ha hálóban vettük, kerülhet például a kamrába, egyszerűen felakasztva, vagy ugyanígy egy mosható, lyukacsos zöldséges zsákban, vagy akár kosárban.
Csak fogyasztás előtt mossuk meg a bogyós gyümölcsöt
A friss bogyós gyümölcsök hűtés nélkül gyorsan romlásnak indulnak. Mielőtt a hűtőbe kerülnek, célszerű kiválogatni közülük a már nem teljesen ép szemeket. Inkább fogyasztás előtt mossuk csak meg ezeket a gyümölcsöket, mert vizesen hamarabb lehetnek penészesek, vagy fonnyadtak. Papírtörlővel bélelt, nagyobb alapú dobozban vagy tálcán a legjobb eltenni, nem egymásra halmozva.
Citromot a hűtőben
A gyümölcsöstál helyett jobb a citromot a hűtőben tartani. Tegyük a citromokat jól zárható műanyag zacskóba, amiből a lezárása előtt nyomjuk ki a levegőt.
Csomagoljuk be a szárzeller végét
A szárzeller lédús zöldség, ami tovább marad ropogós, ha becsavarjuk a végét fóliába, vagy papírtörlőbe és egy zacskóba. Ezután mehet a hűtőbe.
A fűszernövényeket célszerűbb állítva tárolni
A zöldfűszereket érdemes egy üveg vízbe állítva eltenni a hűtőbe. Hogy még tovább maradjanak frissek, húzz egy zacskót is a csokor tetejére.
Forrás: webmd.com