Alfavilág

„Mindenre nem lehet felkészülni, de lehet jó védelmi stratégákat felállítani” – IT biztonsági szakértő a Szülőpercekben

Ha a gyerekek már megkapták az első okos eszközeiket, fontos, hogy arról is beszéljünk velük, milyen internetes veszélyek léteznek és hogyan védekezhetünk ezek ellen. Ennek egy fontos lába az, hogy megfelelő vírusvédelemmel is ellássuk a telefonokat és tableteket, de a tudatos internethasználatnak is legalább ekkora szerepe van.

„Anya, lesz valami jó gyerekprogram? Hát, valahol biztos…” – Egy hétvége okoseszközök nélkül

Egyre többen ismerik fel: túl sokszor éreznek késztetést arra, hogy néhány pillanatonként rápillantsanak a mobiljukra, ez pedig valljuk be, a valóság megélésében rengeteg változást hozott. Hogy kiderítsem, az én életembe mennyire férkőzött be az okostelefonom, egy hosszú hétvégére megváltam tőle. Bár alapvetően felszabadító érzés volt, jómagam is meglepődtem, bizonyos helyzetekben mennyire nehéz feladatok elé állít a hiánya.

Köszönni nem tud, de nem baj – a legifjabbak átírják a mi valóságunkat is 

Nemrég egy munkaerőpiaci konferencián vettem részt, ahol a toborzásokat végző HR-szakemberek és a különféle cégek vezérigazgatói fókuszában a Z-gen állt. Tekintve, hogy az alfa-generáció tagjai két éven belül belépnek a munkaerőpiacra, ők is szóba kerültek, és a nagyon érdekes konklúzió kerekedett ki: a hierarchiára épülő vertikális kommunikáció lassan eltűnik, helyét a horizontális kommunikáció veszi át. De mit is jelent ez?

Bölcsődei nevelő: “Első dolguk, miután betették a gyereket a babakocsiba, hogy elé rakják a képernyőt”

Az biztos, hogy nem egyszerű ma kisgyerekes szülőnek lenni. Mert ami megkönnyítheti a szülőséget, az egyben meg is nehezíti: a rengeteg digitális tartalom, amitől már azok a szülők sem mindig képesek elkülöníteni a gyereküket, akik a kütyümentes nevelés hívei, nyilvánvalóan hatással lesz a kicsik fejlődésére. Az alfageneráció ebbe nő bele, de azért egyáltalán nem mindegy, hogy bizonyos életkorokban milyen ütemben terhelődik a gyerekek idegrendszere.